''Geleceğin Tasarımı; Küreselleşmenin Yeni Sınavı” konuşulacak

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen ‘Boğaziçi Zirvesi’nin 8.’incisi  28-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen ‘Boğaziçi Zirvesi’nin 8.’incisi 28-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Boğaziçi Zirvesi farklı sektörlerden sürdürülebilir işbirliklerine zemin olmak ve Türkiye’nin bölgesel ve küresel ölçekte etkin tanıtımını yapmak amacıyla her yıl 100’den fazla ülkenin iş ve siyaset dünyasından liderleri ağırlıyor.

Bankacılık, finans, telekomünikasyon, enerji, inşaat ve ulaştırma sektörlerinde çeşitli konuların derinlemesine konuşulacağı Boğaziçi Zirvesi, UIP’in enerji panelleri partneri Abdullah Bin Hamad Al-Attiyah Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Vakfı’nın (ABHA) da katılımıyla enerji sektörünün lokomotiflerini ağırlayarak yatırımcıların dikkatini Türkiye’ye çekmeyi hedefliyor.

8. Boğaziçi Zirvesi; Kadın Girişimciliği, Genç Liderler Jenerasyon Z, Mülteci Sorunu & İnsani Yardım, Üniversitelerin Geleceğin İnşaasındaki Önemi gibi konu başlıklarıyla sosyal ve entellektüel meselelere yapıcı bir yaklaşım getirmeyi de hedefliyor.

“Geleceğin Tasarımı; Küreselleşmenin Yeni Sınavı”

Bu yıl düzenlenecek “8. Boğaziçi Zirvesi”nin ana teması “Geleceğin Tasarımı; Küreselleşmenin Yeni Sınavı/İstediğimiz Dünya”

Boğaziçi Zirvesi’nde düzenlenecek paneller ve katılan konuşmacılar gelecek temasından yola çıkarak; politik, ekonomik ve sosyal alanlarda önemli yol haritaları çıkaracak.

Uluslararası işbirliği ve sürdürülebilir diyaloğa katkı

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) Kurucusu Cengiz Özgencil, 8. Boğaziçi Zirvesi ile ilgili konuştu:

Genel çerçevesi itibariyla uluslararası kamuoyunu yakından ilgilendiren konuların iş, siyaset ve akademi dünyasından kıymetli konuşmacılar tarafından derinlemesine inceleneceği zirvemizde yine temel çıkış noktamız uluslararası işbirliği ve sürdürülebilir diyaloğa katkıda bulunmak olacaktır.

http://www.uipistanbul.org/tr/

http://www.bogazicizirvesi.org/tr/default.asp

https://www.facebook.com/bosphorussummit
https://twitter.com/bosphorussummit

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER