2015'in Enleri - Ocak 2016

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Oca.01, 2016, 20:47

İsmail Bayazıt

2016’dan ekonomik refah ve istikrar bekliyoruz

Sevgili Brand Age okuru, Yenilenen içeriğimiz, tasarımımız ve 84.sayımızı tamamlamanın keyfiyle 2016’ya merhaba diyoruz. Geride koca bir 2015 yılını bıraktık. Akademetre Araştırma&Stratejik Planlama Şirketi, Brand Age için Türkiye geneli “2015’in Enleri” araştırmasını gerçekleştirdi. Araştırma, Türk halkının Dünya’da ve Türkiye’de, 2015 yılında hafızasında kalan olayları, güldüğü ve hüzünlendiği anları, ilham aldığı ve alkışladığı isimleri ve 2016’dan beklentileri ortaya koyuyor. Ve görüyoruz ki Türk halkı, daha çok ekonomik refah ve istikrar istiyor.

Bu ay “Türkiye Sağlıklı Markalaşıyor” başlıklı dosya konumuzda, sağlık turizminde Türkiye’nin mevcut durumunu ve potansiyelini Sağlık Bakanlığı’ndan Dr. Hacı Ömer Tontuş, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Memorial, Medical Park ve Acıbadem Hastaneleri ile masaya yatırıyoruz.

Markaların Gizli Simgeleri yazı dizimiz oldukça dikkat çekiyor. Bu ay THY’nin Uçan Kaz simgesinin gizemini çözüyoruz. Yeni bir yazı dizimiz daha başlıyor. İletişim sektörünün en önemli sorunlarından biri literatürden kopuk olunması. Bu ay “Ölmeden Önce Okunması Gereken 20 İletişim Kuramcısı” başlıklı yazı dizimizde, iletişiminde simülasyon ve hiper gerçeklik dünyasının kapılarını açan Jean Baudrillard’ı anlatıyoruz ve bilmeyenlerle tanıştırıyoruz.

Her ay bir PR projesi ile bir reklam kampanyasını incelemeye devam ediyoruz. Bu ay ING Bank’ın ‘Turuncu Damla’ projesi ile Erdal Beşikçioğlu’nun rol aldığı Fiat Egea’nın beğenilen reklam kampanyasını inceliyoruz.

Geçtiğimiz ay iletişim camiasında çok değerli etkinlikler organize edildi. Bunlardan ikisi Pazarlama Zirvesi ve Perakende Günleri’ydi. Bu iki etkinliğe katılan dünyaca ünlü pazarlama gurusu Peter Fisk, marka uzmanı Alex Hunter, PepsiCo Pazarlama Direktörü Vincenzo Riili ve yönetim danışmanı Peter Hinssen, Brand Age’e özel, her iletişimcinin okuması gereken çok değerli bilgiler paylaştı.

Dergimizde Koçluk’tan markaların yılbaşı iletişimine pek çok okunası ve bilinesi konu yer alıyor. Ve yine yazarlarımızın keyifli ve bir o kadar bilgi dolu, gündem odaklı yazıları sizleri bekliyor.

Hepimiz için 2016 sağlıklı ve mutlu bir yıl olsun.

Keyifli okumalar.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER