2017’de en çok Bansko’ya gittik

E-ticaret platformu n11.com’un Tatil&Eğlence kategorisi Türklerin 2017 yılı yurtdışı tatil alışkanlıklarını inceledi.

E-ticaret platformu n11.com’un Tatil&Eğlence kategorisi Türklerin 2017 yılı yurtdışı tatil alışkanlıklarını inceledi.

2017 yılı boyunca en çok tercih edilen yurtdışı rotalarını açıklayan n11.com verilerine göre Bulgaristan’ın en popüler kayak merkezi Bansko ilk tercih olurken, listenin ilk üçünde sırasıyla İtalya ve İspanya yer aldı.

Kullanıcıların tatil tercihleri doğrultusunda ortaya çıkan istatistikleri değerlendiren n11.com, yaptığı inceleme sonucunda 2017 yılının yurtdışı tatil ve seyahat alışkanlıklarını çizdi. Veriler 2017 yılının yükselen destinasyonları ve değişen tüketici alışkanlıkları hakkında ipuçlarını verirken, geçtiğimiz yıl kültür turlarına gösterilen rağbet bu yıl kış turizmine kaydı. n11.com’un verilerine göre Türkler bu yıl en çok Bulgaristan’ın popüler kayak merkezi Bansko’ya seyahat etti.

Avrupa’nın yanı sıra bu yıl adalar revaçtaydı

2017 yılının seyahat tercihlerini ortaya koyan n11.com verileri, Türklerin yurtdışı tercihlerinde Avrupa’nın bu yıl da üst sıralarda yer aldığını gözler önüne serdi. Bansko’dan sonra sırasıyla İtalya ve İspanya’ya seyahat eden Türkler, bu yıl listeye ilk kez giren Phuket ve Maldivler’e de yoğun rağbet gösterdi. Listede ayrıca Benelux, Paris, Amsterdam ve Dubai yer aldı.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER