9:16, Facebook’un yaratıcılık alanında onayladığı ilk Türk partner oldu!

Mobil jenerasyon ile daha iyi iletişim kurmaya yönelik içerik ve deneyim tasarlayan girişim 9:16, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek yaratıcılık alanında Facebook Marketing Partner’a kabul edilen ilk şirket oldu.

Mobil jenerasyon ile daha iyi iletişim kurmaya yönelik içerik ve deneyim tasarlayan girişim 9:16, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek yaratıcılık alanında Facebook Marketing Partner’a kabul edilen ilk şirket oldu.

Bir yıl gibi kısa bir sürede Facebook, Instagram, Coca Cola, Unilever, Mondelez, P&G, Al Shaya, Samsung, Emirates, Pepsi gibi 70'den fazla global marka ile çalışıp onlar için 5000’in üzerinde video tasarlayan 9:16, Türkiye'de yaratıcılık alanında Facebook Marketing Partner'a kabul edilen ilk partner oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş ‘’9:16 yaratıcılık ve performans açısından harika işler çıkarıyor. Müşterilerimizin kampanyalarında tatmin edici sonuçlar görmemize destek oldukları için çok mutluyum. 9:16 ekibi yapıcı ve pozitif olmasının dışında çok kıymetli fikirlerle dolu. Özellikle bir işi sıfırdan yaratıcı şekilde teslim etmeleri beni çok etkiliyor’’ açıklamasında bulundu.

Facebook’un global ölçekteki reklamverenler ve ajanslar için çözüm ortağı olarak önerdiği 9:16, yaratıcılık ve teknolojiden aldığı ilham ile mevcut fotoğraf ya da videodan kısa sürede mobil jenerasyona uygun yepyeni videolar tasarlıyor. Şirket, marka ya da ajanstan open file ve brief talep edilmeden, televizyon gibi yatay mecralar için çekilen reklamı dikey ya da mecralardaki boyutlara göre yeniden tasarlıyor ve bir gün içerisinde teslim ediyor. Hazırlanan her çalışma, ilk saniyeden itibaren içerikte yer alan markanın anlaşılması, sessiz modda izlenirken bile videonun anlamını kaybetmemesi, doğru sahnelerin bir arada kullanılması ve en önemlisi kullanıcının videoyu geçmeden sonuna kadar izlemesi şeklinde dört aşamalı bir kontrol sürecinden geçiriliyor.

9:16, kendi geliştirdiği ve video çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını sağlayacak teknolojiyi, web ve mobil versiyon ile birlikte kısa bir süre sonra marka ve ajansların kendi içlerinde kullanabilecekleri şekilde aylık üyelik modeli ile kullanıma açacak. 

9:16 Hakkında

2018’den bu yana markaların mobil jenerasyon ile daha iyi iletişim kurabilmesi için içerik ve deneyim tasarlayan 9:16, markaların ve ajansların çözüm ortağıdır. “No Brief, No Open Files” sloganıyla müşterilerine tek video üzerinden tasarlanmış çok sayıda yaratıcı çözüm önerileri sunar. Global ölçekte Facebook’un ‘’Facebook Marketing Partner’’a kabul ettiği ilk Türk partner olan şirket aynı zamanda Instagram, The Walt Disney Company, Coca Cola, Unilever, P&G, Samsung, Emirates, Pepsi gibi 70’den fazla markayla hem yerel hem global çeşitli iş birliklerine sahiptir. 

www.9-16.com

http://instagram.com/9_16


 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER