Akıllı şehirler Fatih Gündoğan'a emanet

Türkiye’de yerli ve milli akıllı sistemler geliştirme konusunda çalışmalar yürüten Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. bünyesinde oluşturulan Akıllı Şehirler yapılanmasını yönetmek üzere Fatih Gündoğan göreve getirildi.

Türkiye’de yerli ve milli akıllı sistemler geliştirme konusunda çalışmalar yürüten Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. bünyesinde oluşturulan Akıllı Şehirler yapılanmasını yönetmek üzere Fatih Gündoğan göreve getirildi.

2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Fatih Gündoğan, Ulaştırma Mühendisliği alanındaki yüksek lisansını Darmstadt Teknoloji Üniversitesi’nde 2005 yılında tamamladı. Gündoğan, aynı alandaki doktora derecesini ise 2012’de Graz Teknoloji Üniversitesi’nden aldı.  

Türkiye’ye dönüşü üzerine 2013 yılında İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş (İSBAK)’de Planlama Müdürü olarak göreve başladı. 2015’te İSBAK Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan deneyimli isim ulaşım planlaması, toplu taşıma teknolojileri, akıllı şehirler ve güvenlik sistemleri gibi konularda yüzden fazla projenin sorumluluğunu üstlendi. Akademi ile bağını sürdüren Gündoğan, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde misafir öğretim görevlisi olarak “Akıllı Ulaşım Sistemleri” başlıklı dersler vermektedir.  

Evli, üç çocuk babası olan Fatih Gündoğan iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

Asis hakkında:

2007 yılında kurulan Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. akıllı bilet sistemleri, otomasyon sistemleri, araç takip sistemleri, kartlı geçiş ve kişi sayma sistemleri üzerinde Ar-Ge çalışmaları yürüterek yazılım geliştiriyor. Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri, 2019 yılındaysa farklı bir yapılanma sürecine girerek savunma alanında Ar-Ge ve teknolojik çalışmalar yürüten AsisGuard ile şehirlere, belediyelere hizmet sunan ’Akıllı Şehirler’ olmak üzere iki farklı marka oluşturarak yola devam ediyor. Şirket, tüm sistem ve ekipman üretimlerini kendi öz kaynaklarıyla geliştiriyor. Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri, tek yerli otomasyon ve tanımlama sistemleri üreticisi ve anahtar teslim çözümler sunan Türk firması özelliğini de taşıyor. Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veren, Türkiye’ye katma değeri yüksek teknolojiler üreten Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri, bulunduğu sektörde de öncü rol oynuyor.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER