Aktivist mi Kukla mı ?

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Ara.01, 2019, 10:00

Sevgili Brand Age okuru,

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2019, acısıyla tatlısıyla iş dünyası ve ülkemiz için yeni deneyimlere, yeni kazanımlara sahne oldu. Ülkemizin özellikle yurtdışı kaynaklı gerilimlere rağmen, bütünlük örneği göstermesi 2020’ye yönelik umutların daha da artmasını sağladı. Yılın bu son sayısında, yıllardır felaket çanlarının çaldığı ancak 23 Eylül’de düzenlenen BM Zirvesi ile gündeme oturan iklim aktivizmini ele aldık. Zirvede yaptığı konuşma ile dünya gündemine oturmasının yanı sıra, iklim değişikliğinin de adeta yüzü hâline gelen 16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg’in gerçekten bir aktivist mi, yoksa bizlere sunulmuş bir proje mi olduğunu irdeledik. Greta hakkındaki bu ikilem hâlâ konu her açıldığında devam ediyor olsa da, yaşadığımız dünyaya ve çocuklarımızın geleceğine verdiğimiz zarar inkar edilemez boyutta. Konunun gündemde kalmasının, kitlelerin farkındalığını artıracak ve harekete geçirecek güçte olmasını umuyorum.

 

İklim ve çevreden bahsetmişken ülkemiz de iki yılı aşkın süredir, şimdiye kadarki en büyük çevre hareketi olan ‘Sıfır Atık’ projesini geniş bir alana yayarak sürdürüyor. 1 Kasım Cuma günü Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Sıfır Atık zirvesinde, Türkiye’de ve dünyada sürdürülebilir çevre için atılması gereken adımlar konuşuldu. Ardından şirketlere ve kamuoyuna örnek nitelikte olan çevreci kurum ve kuruluşlar ödüllendirildi.

 

Aylardır gündemde olan bir diğer konu ise, hepimizin bildiği üzere A Milli Futbol Takımımızın art arda gelen EURO 2020 galibiyetleri. Başarılı teknik adam Şenol Güneş’in takıma geçmesi ile birlikte başlayan ivme, Fransa ve gruptaki diğer ülke takımlarına karşı kazanılan zaferlerle göğsümüzü kabarttı. Adbaint ile birlikte, Milli Takımın son üç teknik ismi olan Fatih Terim, Mircea Lucescu ve Şenol Güneş’in kendi dönemlerindeki performanslarının sosyal medya analizini yaptık.

 

Türk kültürünün en önemli değerleri arasında yer alan Türk kahvesi, “UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi”nde yer alıyor ve her yıl 5 Aralık, Dünya Türk Kahvesi Günü olarak kutlanıyor. Kahve markalarının, kültürümüzde önemli bir yere sahip Türk kahvesi için yaptığı tüketici araştırmalarına sayfalarımızda yer verdik.

 

Köşe yazıları, araştırmalar ve sektörü izleyen haberlerle zengin bir içerik sunduğumuz sayımıza Turkcell Dergilik ve Turk Telekom e-dergi uygulamalarından da ulaşabileceğinizi hatırlatarak; 2020 yılının hem sizler hem ülkemiz hem de dünya için barış, sevgi ve bereket dolu bir yıl olmasını içtenlikle diliyorum.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER