Amerika’daki Nike protestosu yayılıyor.

Amerikalı Nike müşterileri, ayakkabılarını protesto amaçlı olarak yakıyor.

Amerikalı Nike müşterileri, ayakkabılarını protesto amaçlı olarak yakıyor.

Nike, ABD’de düzenlediği bir reklam kampanyasının yüzü olarak Colin Kaepernick isimli Amerikan futbolcusuyla anlaştı. "Kap" adıyla efsaneleşen oyuncu, bir etkinlik sırasında ABD milli marşı okunurken ayağa kalkmamıştı. Bazı Nike müşterileri, bu durumu yakından tanıdığımız bir tavırla karşıladı.

Colin Kaepernick’in kapağında olduğu klasik Nike sloganı “Just Do It” ile birlikte sunuldu. Reklamda yer alan Kaepernick’in ifade ettiği sözlerin Türkçe’si “Eğer her şeyi feda etmen anlamına gelse bile bir şeye inan” şeklindeydi. 


Colin Kaepernick, 27 Ağustos’ta ABD’de gerçekleştirilen bir etkinlik sırasında, ülkenin milli marşı okunurken ayağa kalmadığı için tepki toplamıştı. Kap adıyla tanınan sporcu, bu tavrını “Siyah insanlara baskı yapan bir ülkenin bayrağıyla gurur duyduğumu göstermek için ayağa kalkamam” şeklinde açıkladı. Kap’ın bu tavrı ABD’de ciddi tartışma konusu oldu, toplumun bir kesiminden sert eleştiriler aldı. Ardından gelen Nike kampanyasıyla birlikte süreç daha da gerilimli bir noktaya geldi.

Sosyal Medya Videoları

Kaynak: www.webtekno.com

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER