Armut.com açıkladı: Boş ev ve inşaat sonrası temizliği talepleri rekor kırdı

Armut.com, kamu bankalarının faizlerini düşürmesiyle konut alımının artmasına yönelik oluşan temizlik hizmetlerini inceledi.

Armut.com, kamu bankalarının faizlerini düşürmesiyle konut alımının artmasına yönelik oluşan temizlik hizmetlerini inceledi.


Armut.com, kamu bankalarının faizlerini düşürmesiyle konut alımının artmasına yönelik oluşan temizlik hizmetlerini inceledi. Konut alımlarındaki artışın sonucunda yeni taşınılan evlere olan temizlik ihtiyacında %76 talep oluşturulduğu gözlendi.


Temizlik hizmetlerine ilgi büyüdü

Konut satışlarının artması Armut.com’da yer alan temizlik hizmetlerine ilgiyi arttırdı. Son dönemdeki talepler incelendiğinde, inşaat sonrası temizlik taleplerinde 2020 Haziran ayında mayıs ayına oranla %76, 2019 yılına oranla ise %109 seviyesinde bir artış olduğu gözlendi. Taleplerin temmuz ayında da bu doğrultuda devam ettiği saptanırken ay sonunda yeni bir talep rekoru gerçekleşeceği bekleniyor.


Yeni taşınılacak boş evlerin temizliği için yapılan taleplerde de büyük bir artış görüldü. Boş ev temizliğinde haziran ayında mayıs’a oranla %53 artış meydana gelirken inşaat sonrası temizliğinde olduğu gibi bu kategoride de temmuz ayı taleplerinde rekor taleplere ulaşması bekleniyor.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER