Bu reklamda logo da yok marka da yok

Sevenlerine sık sık

Sevenlerine sık sık "Cesaretin var mı?" diye soran Doritos, bu kez o soruyu kendine yöneltti ve tüketici nezdindeki bilinirliğinden yola çıkarak 3 ay süreyle tüm iletişim faaliyetlerinden marka adını ve logosunu kaldırdı.


PepsiCo’nun yiyecek grubu markaları arasında yer alan Do­ritos, yeni bir kampanyaya imza atıyor. Özellikle hedef kitlesi olan gençler, Doritos’u ikonik üçgen şekli, paketlerinin renkleri ve farklı tatlarıyla ayrıştırdıklarını dile getiriyor. Doritos da tüketiciler nezdindeki bu yüksek bilinirliğinden yola çıkarak 3 ay süreyle reklam filmi de dahil olmak üzere tüm iletişim faaliyetlerinden marka adını ve logosunu kaldırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Osman Dilber “Doritos ile yıllardır iletişimimizde gençleri cesarete davet edi­yoruz, şimdi de biz “Cesaretse Dibine Kadar” diyerek bu kampanya ile oldukça cesur bir adım atıyor ve üç ay boyunca iletişimimizde logomuzu kaldırarak mar­kasız iletişim yapıyoruz. Yaptığımız reklam testinde de gördük ki logo ve marka bulunmayan reklamımızı izle­yenlerin 95%’i reklamın Doritos’a ait olduğunu söyledi. Dolayısıyla reklamlarımızda logomuz görünmese bile hedef kitlemizin Doritos’u tanıyacağına eminiz” dedi.


 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER