Damla Harman, EY Türkiye finansal hizmetler sektör lideri olarak atandı

EY Türkiye’de Finansal Muhasebe ve Risk Yönetimi bölüm liderliğini yürüten Damla Harman, Finansal Hizmetler Sektör Lideri olarak atandı.

EY Türkiye’de Finansal Muhasebe ve Risk Yönetimi bölüm liderliğini yürüten Damla Harman, Finansal Hizmetler Sektör Lideri olarak atandı.

EMEIA sermaye piyasaları ve halka arz danışmanlığı, Türkiye/Uluslararası Muhasebe Standartları, Türkiye Finansal Raporlama Standartları ve tek düzen hesap uzmanlığı alanlarında 16 yıllık tecrübesi bulunan Damla Harman, EY Türkiye bünyesine 2001 yılında katıldı. Türkiye’nin önde gelen yerli ve yabancı bankalarının denetimini gerçekleştirmiş olan Harman, kariyeri boyunca birçok finans kuruluşunun iç kontrol, iç denetim ve yönetim projelerinde farklı liderlik görevlerinde bulundu.

Farklı kuruluşlarda kredi, türev hesapları üzerinde danışmanlık hizmetleri ve finansal muhasebe ve raporlama kapanış sürecinde danışmanlık hizmeti veren Harman, birçok bankanın devir ve birleşme işlemlerinde görev aldı. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü 2001 yılı mezunu olan Harman, 2014 yılından bu yana Sorumlu Ortak olarak görev yapmaktaydı. İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyesi olan Harman, ayrıca İslami Finansal Kuruluşlar Muhasebe ve Denetim Organizasyonu (AAOIFI) ‘Beklenen Kredi Karşılıkları’ standardı çalışma grubu üyesidir.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER