Derbiye fırsata çevirmek isteyen markalar için ipuçları

Spor, genellikle Twitter’da en çok konuşulan konu başlıklarından biri oluyor. Milyonlarca insanı bir araya getiren spor karşılaşmaları Twitter’da markaların hedef kitlesine seslenmesi açısından da bir fırsat olarak öne çıkıyor.

Spor, genellikle Twitter’da en çok konuşulan konu başlıklarından biri oluyor. Milyonlarca insanı bir araya getiren spor karşılaşmaları Twitter’da markaların hedef kitlesine seslenmesi açısından da bir fırsat olarak öne çıkıyor.

Türkiye’de ise yaklaşan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi şüphesiz Twitter’a en fazla damga vuracak olaylardan biri olacak. Biz de derbinin yaklaşmasını fırsat bilip markaların bu etkiden faydalanmak üzere Twitter’da kullanabileceği araçları bir araya topladık.

İşte kullanılabilecek özelliklerden öne çıkanlar:

First View 

First View kullanmak, kampanyanızın fark edilmesini sağlamanın bir yolu. Ana sayfada 24 saat kalarak kampanyanıza dikkat çeken bu özelliği kısa bir süre önce @Samsungmobile kullandı ve Samsung yeni S9 telefonunu tanıtmak üzere First View ile mükemmel bir etki yarattı. Yine Türkiye’den ING Bank First View ile Anneler Günü’nde çok büyük dikkat çekmeyi başardı.Emoji hedefleme 

İnsanlar emojiyi ve Tweetlere getirdikleri eğlence duygusunu seviyor şüphe yok ki... Brandwatch'a göre,  bugüne kadar internet kullanıcılarının % 95'i bir noktada bir emoji gönderdi ve her gün 10 milyardan fazla emoji gönderiliyor. Markalar, Twitter reklamları gösterge panosunda kullanılabilen emoji hedefli futbol taraftarlarına ulaşmak için sohbet başlatabilecek emojileri hedefleyebilir.
Sponsorlu Video Web Sitesi Kartları

Video web sitesi kartları, web sitelerine yapılan tıklamalar ve markaların halihazırda bunlardan yararlandığını görmede oldukça popüler ve etkili.
Video Anketi 

Herkes bir anketi sever. Büyük ölçüde insanları bir araya getiren ve konuya entegre eden anketler, futbol dünyasında da oldukça etkili. Ve bu ankete bir de video da eklenirse etkisi çok daha yüksek oluyor. @VirginMedia #DeadlineDay'i kapsayan futbol olaylarına katılmak için video anketi kullandı. 331.000 oydan oy @McDonaldsUK'dan bir örnek daha
Otomatik Yanıt API kampanyaları

Geçtiğimiz günlerde bu kampanyaların canlı etkinliklere insanları çekmek üzere çok etkili bir şekilde kullanıldığını gördük. Otomatik yanıt kampanyaları, parlak bir reklam aracı olarak öne çıkarken bunun örneklerini daha çok göreceğiz. Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER