Dijital Dünyanın Olimpiyatları Espor

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Eki.01, 2018, 14:27
Bugünlerde en çok duyduğumuz kelimelerin başında espor geliyor. Elektronik sporun kısaltması olarak aşina olduğumuz bu kavram, tüm dünyanın yanı sıra ülkemizi de kasıp kavuran bir rüzgar oldu.

Bugünlerde en çok duyduğumuz kelimelerin başında espor geliyor. Elektronik sporun kısaltması olarak aşina olduğumuz bu kavram, tüm dünyanın yanı sıra ülkemizi de kasıp kavuran bir rüzgar oldu.

Sevgili Brand Age okuru,

Karşılaşmaların düzenlendiği stadyumlar dolup taşarken, milyonlarca insan da ekranları başına bu keyfe eşlik ediyor. Hatta öyle ki espor final maçları, ilgi açısından en popüler geleneksel spor müsabakalarını dahi geride bırakıyor. Peki iş dünyası olarak bu bizi neden ilgilendiriyor? İlginin böylesine yüksek olduğu bu alanda markalar da hızla kendine yer buluyor. Televizyon, gazete gibi geleneksel mecralardan erişilemeyen genç neslin kalbinin attığı bu alan, onlara ulaşmak için markalara büyük bir fırsat ve kolaylık sunuyor. Ancak markaların bu alana yapacağı yatırımlara kısa vadeli bakmaması gerekiyor. Elbette espor sponsorluklarının ve iş birliklerinin kısa vadede de gözle görülür etkisi var ancak asıl fayda uzun vadede ortaya çıkıyor. Özellikle Y ve Z kuşağı bugün satış açısından çok elverişli bir kitle olmasa bile, geleceğin tüketicilerini oluşturuyor. Espor yeni bir dünya, yeni bir alan. Fakat bu alanda Dünya’ya kıyasla her ne kadar geri kalmış görünsek de Türkiye’de de sağlam yapıların temelleri atılıyor. Adımızı dünya sahnesinde duyurmuş ve duyurmaya devam edecek takımlar profesyonel ekipleriyle yoğun çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu ay kapak konumuzda esporun yeni dünyasını ele aldık ve bu alanda büyük yatırımlar yapıp, sektöre katkı sağlayan gerek oyun şirketleri, gerek sponsor markalar gerekse bu dünyanın oyuncularına merak ettiklerimizi sorduk. Özellikle genç nesil odaklı iletişime önem veren markaların pazarlama yöneticilerinin ve çalışanlarının okumasında fayda olduğunu düşünüyorum.

Sosyal medya kullanan iş dünyası yöneticileriyle yaptığımız ‘’Online Yöneticiler’’ söyleşilerine bu ay seri girişimci, melek yatırımcı ve e-ticaret dünyasının öne çıkan isimlerinden sevgili Sina Afra konuk oldu. Afra ile sosyal medya serüvenini, bir liderin sosyal medya kullanırken dikkat etmesi gerekenleri ve sosyal medya kendisinin başından geçen hikayeleri konuştuk.

İş dünyasının birbirinden önemli simalarıyla yaptığımız söyleşilerde bu ay ilginç ve kulağa keyifli gelen taze bir girişim yer alıyor. Havalimanlarının bekleme salonlarında geçirilen sıkıcı saatleri, sosyal bir platform haline getirerek keyifli kılan Btrfly Kurucusu ve CEO’su Cenk Gürz, bizlere uygulamayı ve nasıl ortaya çıktığını anlattı.

Adba International, her ay bize özel hazırladığı Marka Derbileri analizinde bu ay kapak konumuza binaen Türkiye’deki oyun sektörünün iki büyük markası olan Riot Games ve Netmarble’ın sosyal medya performansını karşılaştırmalı olarak analiz etti. Yine sizler için incelediğimiz araştırmalar, sektörün nabzını tutan haberler, ilham veren köşe yazıları ve markaların dünyasından gelişmeler sayfalarımızda yer alıyor.

Dijital dünyayı seven okurlarımız için Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi’de de olduğumuzu hatırlatarak keyifli okumalar diliyorum. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER