Eski başbakan yardımcısı Nick Clegg, Facebook'ta küresel iletişimden sorumlu olacak

Eski İngiliz başbakan yardımcısı olan Nick Clegg, Facebook'un küresel ilişkiler ve iletişim bölümü başkanlığı için işe alındı.

Eski İngiliz başbakan yardımcısı olan Nick Clegg, Facebook'un küresel ilişkiler ve iletişim bölümü başkanlığı için işe alındı.

Financial Times'ın Cuma günü yayınladığı habere göre, eski İngiliz başbakan yardımcısı olan Nick Clegg, Facebook'un küresel ilişkiler ve iletişim bölümü başkanlığı için işe alındı.

2010-2015 yılları arasındaki koalisyonda, Liberal Demokrat Parti'nin eski lideri, Silikon Vadisi'ne ocak ayında yerleşecek. Nick Clegg, Avrupa Komisyonu'nda ticaret konularında müzakereci olarak çalışıyordu.

Facebook'tan çalınan kişisel veriler, siyasi bir pazarlama şirketi olan Cambridge Analytica'nın kurduğu bir şirkette ele geçirilmişti. Bu olay Facebook'ta büyük bir kargaşaya sebep oldu.

51 yaşındaki Clegg, haziran ayında on yıldır Facebook'ta çalışan ve sonrasında grubu terk edeceğini açıklayan Elliot Schrage'ın yerini aldı. Facebook'tan resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

​​ Şirket kişisel verilerin korunması ve denetlenmesi konusunda Brüksel ile temasları güçlendirmeyi istediğini açıkladı.


Kaynak: www.timeturk.com

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER