Finish yeni reklam filminde erkekleri mutfağa davet ediyor

Finish, bir süre önce “Finish Kadın’ın Yanında!” sloganıyla başlattığı kampanyasının ikinci fazında, “Mutfakta Birlikte”temasıyla hazırlanan yeni reklam filminde oyuncu Feyyaz Duman’a yer verdi.

Finish, bir süre önce “Finish Kadın’ın Yanında!” sloganıyla başlattığı kampanyasının ikinci fazında, “Mutfakta Birlikte”temasıyla hazırlanan yeni reklam filminde oyuncu Feyyaz Duman’a yer verdi.

Finish, Türkiye’de yerleşik algının aksine bir yol izleyerek bir bulaşık makinesi deterjanı reklamında ilk kez başrolü bir erkek oyuncuya verdi. Mutfak işlerinin çoğunlukla kadınlar üzerine kurgulandığı ürün grubuna farklı bir bakış açısı getiren reklam, erkekleri de mutfak işlerini paylaşmaya davet ediyor.

Feyyaz Duman, reklam filminde bekar bir erkek olarak bulaşıkta yaşadığı zorluklarda Finish’in nasıl yardımına koştuğunu anlatıyor. "Bekarlık bitse de mutfak bende" diyerek mutfakta işleri her zaman paylaşacağını vurguluyor. Ayrıca filmde, beklemiş kurumuş bulaşıklarda bile Quantum’un üstün performansıyla sorunsuz çözümler alınabileceğinin altı çiziliyor. "Sizce de mutfağı paylaşma zamanı gelmedi mi?" sözleriyle biten reklam, #MutfaktaBirlikte hashtag'iyle de tüm erkekleri eşlerine ya da sevdiklerine yardıma çağırıyor. 

Reckitt Benckiser Temizlik Malzemeleri Ev Temizlik Kategorisi Pazarlama Direktörü Tarık Bayar reklam kampanyası ile ilgili şunları söyledi; “Finish, kadınlarının hayatını kolaylaştırmak için yola çıkmış Türkiye’nin ilk ve en çok tercih edilen bulaşık makinesi deterjanı markası. Türkiye'ye ilk bulaşık makinası geldiği günden beri bulaşık makinesinde kullanılacak temizlik ürünlerine getirdiğimiz yenilikler ile fark yaratıyoruz ve bundan gurur duyuyoruz. Finish Türkiye olarak geçtiğimiz yılın son çeyreğinde “Finish Kadın’ın Yanında!” sloganıyla başladığımız kadınların yanında olduğumuzu söylediğimiz ve kadınlarımızın kendilerine daha fazla zaman ayırmaları için çözümler sunduğumuz reklam kampanyamızın ikinci fazında ilk kez bir erkek oyuncuyu başrole taşıyarak fark yaratmak istedik. Kampanyamız ile bir nebze de olsa yerleşik algıları yıkmak istiyoruz. "Sizce de mutfağı paylaşma zamanı gelmedi mi?"diyerek tüm erkekleri de mutfağa davet ediyoruz.”

Reklam Filmi

Reklam Künyesi

Reklam Veren: Reckitt Benckiser / Finish

Reklam Ajansı: Havas İstanbul

Kreatif Lead; CCO: Ergin Binyıldız

Kreatif Direktör: Yavuzhan Gel

Sosyal Medya Direktörü: İsmail Postalcıoğlu

Yaratıcı Ekip: Hasan Yıldırım, Ekrem Ertürk Düzel, Melike Erdemir, Ömer Ceran, Ece Özmet İşsever, Elif Deniz Yalçın

Müşteri İlişkileri Direktörü: Berk Yılmaz

Müşteri İlişkileri: İrem Pusal

Prodüktör: Sıla Salgın

Prodüksiyon: Kuartet / Korkut Bayraktar, Sevil Günsal, Fulya Elçioğlu, Bülent Tellan

Yönetmen: İlker Canikligil

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER