GetirYemek ve Meyhanedeyiz.biz'den Esnafa Destek

Pandemi sebebiyle iş kaybı yaşayan esnafa ek kaynak yaratmak amacıyla Ocak 2021’de başlatılan projeye 550’den fazla restoran katıldı.

Pandemi sebebiyle iş kaybı yaşayan esnafa ek kaynak yaratmak amacıyla Ocak 2021’de başlatılan projeye 550’den fazla restoran katıldı.

COVID-19 ile mücadele kapsamında 20 Kasım 2020’den itibaren 2. kez kepenk kapatan restoranlara destek, GetirYemek ve Meyhanedeyiz.biz iş birliği ile geldi. 

Türkiye’de ilk COVID-19 vakasının 11 Mart 2020’de görülmesi ve ardından yeme-içme sektöründe hizmet veren dükkanların kapatılmasıyla başlayan ve Kasım ayında ikinci kez kapanma kararının alınmasıyla devam eden pandemi süreci, işveren ve çalışanları olumsuz etkiledi. Bu süreçte yalnızca eve sipariş ve al-götür hizmeti verme izni olan esnaf, çareyi bu hizmetleri iyileştirmekte buldu. Evde meze tüketimini canlandırarak iş kaybı yaşayan restoranlara ek kaynak yaratmak amacıyla yola çıkan Meyhanedeyiz.biz platformu ve Getir’in yemek sipariş uygulaması GetirYemek’in hayata geçirdiği proje kapsamında, “Evde Meze” çatısı altında meze servisi yapan tüm noktalar bir araya getirildi ve tüketicilerin daha kolay bulabilmesi için GetirYemek altına listelendi. 

Mey|Diageo’nun kurumsal destekçisi olduğu projede meze satışı yapan 550’den fazla restoranın Ocak ayı içerisinde meze satışları, işbirliği öncesine göre 2 katına çıkarken, 2 milyon TL’nin üzerinde ek ticaret hacmi gerçekleşti. GetirYemek, Aralık ayında başlattığı “Bi Mutluluk Hareketi” kapsamında, Ocak ayı boyunca da restoranlardan komisyon ücreti almayarak ekosisteme desteğini sürdürdü. 

Ankara’daki bir restoran sahibi, proje ile ilgili şunları iletti: "Evde Meze uygulaması başladığında yılbaşında rekor meze satışı yapmıştık ama devamının geleceğinden emin değildik, Ocak ayı boyunca her haftasonu meze satışlarımız arttı, çalışanlarımıza yeni yılda proje can suyu oldu. Ayrıca, Ocak ayında da siparişlerden komisyon almayan GetirYemek, bizleri ve tüm restoran esnafını mutlu etti." 

“Evde Meze” projesinin, yeni restoranların da katılımıyla devam ettirilmesi hedefleniyor. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER