Gürmen Group RE100 platformuna kabul edildi

Şirket, elektrik ihtiyacının yüzde yüzünü yenilenebilir kaynaklardan sağlayacağını taahhüt eden ilk Türk şirket oldu.

Şirket, elektrik ihtiyacının yüzde yüzünü yenilenebilir kaynaklardan sağlayacağını taahhüt eden ilk Türk şirket oldu.

Ramsey ve KİP gibi markaların sahibi Gürmen Group RE100 platformuna kabul edildi.

Şirket böylelikle elektrik ihtiyacının %100’ünü yenilenebilir kaynaklardan karşılamayı taahhüt eden şirketlerin kabul edildiği platformdaki ilk ve tek Türk şirketi oldu.

The Climate Group tarafından CDP işbirliği ile kurulan platformda halihazırda dünyanın farklı ülkelerinden 152 şirket bulunuyor.

Bu şirketler arasında Apple, Google, Facebook, General Motors, Goldman Sachs, Microsoft, Morgan Stanley, Nestle, Nike, Philips, Sony, Starbucks, Vestas, Vodafone gibi dünya devi markalar yer alıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şirketler grubunun yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarının ilk adımı olarak 2010 yılında Maspo Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kurduğu, Manisa Alaşehir’de jeotermal enerji kaynaklı elektrik üretimine başlayan grubun 10 MW’lık kurulu güç ile toplam tüketiminin üzerinde elektrik üretimi gerçekleştirdiği, bu kapasitenin gelecek yıl sonuna kadar yaklaşık 40 MW’a ulaşmasının planlandığı bildirildi.

Gürmen Group hazır giyim ve perakende, enerji, madencilik, tarım ve hayvancılık, inşaat ve gayrimenkul geliştirme alanlarında faaliyet gösteriyor.

Türkiye’de yerleşik grup, yaklaşık 3.000 kişiyi istihdam ediyor, hazır giyim alanında dünya çapında 60’a yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.


Kaynak: www.yesilekonomi.com

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER