Head&Shoulders, basketbolcu Cedi Osman ile kalıpları kırıyor

Head&Shoulders'ın yeni reklam filmi için marka yüzü ve NBA'in Cleveland Cavaliers takımı oyuncusu Cedi Osman kamera karşısına geçti.

Head&Shoulders'ın yeni reklam filmi için marka yüzü ve NBA'in Cleveland Cavaliers takımı oyuncusu Cedi Osman kamera karşısına geçti. "Kalıpları Kır" mottosunun ana mesaj olduğu yeni reklam filminde özgüven ile tüm engellerin aşılabilece

 “Kalıpları Kır” mottosunun ana mesaj olduğu reklam filmi, Türkiye’de gençlerin önemli ölçüde özgüven sorunu yaşadığını gösteren araştırmalardan yola çıkarak hazırlandı. Gençlerdeki özgüven eksikliğinin önde gelen nedenlerinden biri, dış görünüşlerinden emin olamamak. Türkiye’de gençlerin %69,2’si dış görünüşlerinin sosyal hayatlarındaki insanların kendileri hakkındaki düşüncelerinde etkili olduğunu düşünüyor. Gençlerin %87’si ise dış görünüşleri yüzünden yargılandıklarını düşünüyor. Ayrıca İngiltere, İspanya, Türkiye ve Almanya’da 2500 kişi ile gerçekleştirilen bir ankete göre; saç ve saç derisi, kadınlar ve erkeklerin görünümü üzerinde büyük rol oynuyor. Ankete katılanların %77’si saçların iyi görünmesinin kendine güven hissine büyük ölçüde katkı sağladığını belirtiyor.

Tüm bu sonuçlardan yola çıkan Head&Shoulders, Cedi Osman’ın yer aldığı yeni reklam filminde kalıplaşmış düşüncelerden kurtulup hiç birşeyin seni durdurmasına izin vermediğinde başarının mümkün olduğunu anlatıyor. Reklam filminin başında Cedi Osman, antremanda ve soyunma odasında zihnini meşgul eden “Sen mi bir numara olacaksın, sen mi imkansızı başaracaksın, sen mi efsane olacaksın?” gibi kalıplaşmış yargılardan özgüveni ile kurtuluyor. Kalıpları kırıp asla pes etmeden mücadele ettiğinde beklenenin ötesine geçerek başarılı olunabileceği mesajını veriyor.    
Reklam Künyesi:
Reklamveren: Head&Shoulders
Reklam Ajansı: P&G One Creative
Reklamveren Temsilcisi: Damla Uygur, Burcu Teberik, Gonca İlkmen
Yaratıcı Ekip: Gökhan Atasoy,Ersin Pekin, Tuan Baykut, Hazel Eren, Tuğçe Türkmen
Müşteri İlişkileri: Elif Olcaytu, İhya Selim, Derin Doğru
Ajans Prodüktörü: Sevinç Metuçin Öktem, Hikmet Helvacı
Prodüksiyon Şirketi: Casta Diva Istanbul
Yönetmen: Pol Penas
Görüntü Yönetmeni: Hugo Parts
Müzik: King is Born – Aloe Blacc

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER