HP Türkiye kurumsal müşterileri için Geri Satın Alma Programı

HP Türkiye kurumsal müşterileri için Geri Satın Alma Programı'nı hayata geçirdi.

HP Türkiye kurumsal müşterileri için Geri Satın Alma Programı'nı hayata geçirdi.

Şirketlerin eski bilgisayarlarını HP bilgisayarlarla değiştirebileceği Geri Satın Alma Programı'nı hayata geçiren HP, www.superdonusum.com sitesi üzerinden yapılacak başvuruları bekliyor. Siteye erişen şirketler, eski bilgisayarlarının markalarını, birim sayısını ve teknik özelliklerini belirterek toplam parasal değerini anında hesaplayabiliyor ve ihtiyaçlarını karşılamak için yeni HP bilgisayar portföyü arasından bir teklif alıyorlar.

HP'nin satış teklifininin onaylanmasının ardından yeni HP bilgisayarlar şirketlerin ofisine gönderilirken eski bilgisayarlar da ofislerinden teslim alınıyor. Servis sağlayıcı firma tarafından yapılan fiziksel kontrolün ardından eski bilgisayarların içindeki bilgiler ücretsiz olarak güvenle silinip güvenlik sertifikaları şirketlere teslim ediliyor.

HP Geri Satın Alma Programı sayesinde şirketler eski bilgisayarlarını en yeni HP bilgisayarlarına yükseltiyor. HP satış teklifinin müşteri tarafından onaylanması akabinde servis sağlayıcı firma tarafından eski bilgisayarlar için müşterilere yapılan ödemeyle şirketler yeni satın aldıkları HP bilgisayarlarını fonlamış oluyor. Böylece hem şirketler eskiyen bilgisayarları yenilerken kazanıyor hem de ekipleri son teknoloji HP bilgisayarla çalışıyor.

HP geri dönüşüm programı, aynı zamanda kullanılan bilgisayar ekipmanlarının topluma ve çevreye karşı sorumlu bir şekilde elden çıkarılması ve geri dönüştürülmesini hedefliyor. Bu çerçevede, satış değeri bulunmayan ve kullanım ömrü tükenen bilgisayarlar, HP, Gezegen Ortaklığı Geri Dönüşüm Programı içindeki lisanslı tesislere gönderiliyor ve sürdürülebilir tedarik zincirleri yaratmak için geri dönüştürülüyor.

HP, uzun süredir kapalı döngü geri dönüşümünde sektör lideri.  HP Gezegen Ortaklığı Programı aracılığıyla müşterilerin gönderdiği ürünler, yeni orijinal HP kartuşları üretmek için kullanılıyor.  Kuruluşlar ve şirketler Gezegen Ortaklığı Geri Dönüşüm Programı'ndan, web sitesinde bulunan talep formunu doldurarak yararlanabilir.1

HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, "Teknoloji, şaşırtıcı bir hızda ilerliyor ve yenilik genelde geçmişin silinmesi anlamına geliyor. Elektronik atıkları en aza indirmede üzerimize düşen görevi yapmakta kararlıyız. Geri Satın Alma Programı, şirketlere en yeni HP teknolojisini sunmanın yanı sıra eski ürünlerin geri dönüşümünü sağlayarak çevreyi koruyor” dedi.

HP'de sürdürülebilirlik
2016 yılında müşterilerine 102.000 ton donanım ve 17.000 ton mürekkep ve toner kartuşun geri dönüşümünü taahhüt eden HP, mürekkep kartuşlarının %75'inden fazlası ve HP LaserJet toner kartuşlarının %24'ünü "kapalı döngü" geri dönüştürülmüş plastikten üretiyor.  HP'nin onarım ve yeniden pazarlama programları, PC'ler ve yazıcılar gibi yeni donanımların ömrünü uzatıyor ve atıklardan kaynaklanan çevresel etkileri azaltıyor. 1987 yılında HP LaserJet yazıcı kartuşları için HP Planet Partners geri dönüşüm programını resmen başlatan HP, 45'den fazla ülkede ve bölgede, diğer BT şirketlerinden daha fazla çevreci geri dönüşüm çözümleri sunuyor. 2016'da belirlenen hedef, 1.2 milyon ton donanım ve sarf malzemesini 2025'e kadar geri dönüştürmek.

Sürdürülebilirlik, HP'nin iş süreçlerinde yönlendirici bir ilke olarak hizmet ediyor, inovasyon ve büyümeyi hızlandırıyor. HP, Performansı geliştiren, atıkları azaltan ve düşük karbon ekonomisine güç veren dairesel bir yeniliği taahhüt ediyor.  Etki ve fırsatlar yaratarak daha adil ve kapsayıcı bir topluma ulaşmak için çalışıyor. Bu çabalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için HP Sürdürülebilirlik web sitesini ziyaret edebilir ve yeni çıkan HP 2016 sürdürülebilirlik raporuna (www.hp.com/sustainability) göz atılabilir. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER