İş makinası sektörünü dijitalleştiren girişim: Makinaparkuru

Makinaparkuru, inşaat ve iş makinaları sektöründe işverenler ile makina sahipleri arasındaki kiralama süreçlerini dijitalleştirerek operasyonel maliyetleri azaltmayı amaçlıyor.

Makinaparkuru, inşaat ve iş makinaları sektöründe işverenler ile makina sahipleri arasındaki kiralama süreçlerini dijitalleştirerek operasyonel maliyetleri azaltmayı amaçlıyor.

İnşaat ve iş makinaları sektöründe işverenler ile makina sahipleri arasındaki kiralama süreçlerini dijitalleştirerek operasyonel maliyetleri azaltmak amacı ile yola çıkan Makinaparkuru, 2016 yılında Remzi Kaya tarafından kuruldu. Şu an 4 kişilik bir ekip tarafından yönetilen Makinaparkuru, yerel iş makinası sahipleri ve tedarikçilere ulaşıp telefon, e-posta veya yüz yüze yapılan kiralama sürecini dijitalleştirerek hızlandırmayı amaçlıyor.  

10 bin kiralamaya aracılık etti

İş makinası sahiplerinin sisteme entegre olması ile oldukça uzun süren kiralama sürecini tek tıklama ile çözmeyi hedefleyen Makinaparkuru.com, şu ana kadar toplamda 10 binden fazla makina kiralamasına aracılık etti. Makinaparkuru'nun aylık ortalama 10 milyon TL'lik işleme aracılık ettiğini de belirtelim.

Türkiye’de faaliyet gösteren yerli ve yabancı birçok inşaat ve iş makinası üreticisi de, makina satışı dışında yürüttükleri önemli bir gelir alanı olan makina kiralama faaliyetlerinde Makinaparkuru aracılığı ile işverenlere ulaşıyor.

İş makinası sahiplerinin hayatını kolaylaştırıyor

İş makinası sahiplerinin hayatını kolaylaştırmak için dijital çözümler üreten Makinaparkuru, sistemi aktif kullanan üyelerine kira tahsilat takibi, makina masraf takibi, önleyici bakım takibi, operator takibi ve evrak takibi gibi ücretsiz sunmaktadır. MakinaTakip® adıyla sunulan hizmet içerisinde Arvento, Caterpillar Link… gibi telematics / takip cihazları ile entegrasyon bulunmaktadır. Böylece farklı marka model makinalara sahip iş makinası sahiplerine tüm telematik verilerini tek ekrandan yönetme imkanı sunuyor.

Şu ana kadar herhangi bir yatırım almayan Makinaparkuru, sisteme üye olan iş makinası sahiplerinden teklif bazlı ödeme (pay per lead) ücreti alırken, iş makinası arayan işverenlerden herhangi bir ücret talep etmiyor. Türkiye'deki 4000’den fazla yerel iş makinası sahibini ve 7000’e yakın boşta bekleyen iş makinasını sistemine dahil eden Makinaparkuru, gelecekte 100 bini aşkın iş makinası sahibi için dijitalleşme sürecini başlatmak istiyor.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER