Justin Timberlake X Levi's® iş birliği devam ediyor

Grammy ödüllü sanatçı, “Memphis ve müzik her zaman benim önemli bir parçam olmuştur. Bu koleksiyonda da etkisi büyük ve beni çocukken sevdiğim yerlere ve şeylere götürüyor” diyor.

Grammy ödüllü sanatçı, “Memphis ve müzik her zaman benim önemli bir parçam olmuştur. Bu koleksiyonda da etkisi büyük ve beni çocukken sevdiğim yerlere ve şeylere götürüyor” diyor.

Memphis şehrini müzikten ayrı düşünmek mümkün değildir. Elvis Presley ve Jerry Lee Lewis’in rock’n roll müziği ya da Otis Redding ve Isaac Hayes’in R&B tınıları olsun, Memphis adeta 20’inci yüzyıl sound’unu yaratan en önemli şehirlerden biridir. Memphis doğumlu olmasının Justin Timberlake’in hem müziğinde hem stilinde yarattığı etkiyi yeni Levi’s® x Justin Timberlake İlkbahar 2019 Fresh Leaves kapsül koleksiyonunda görebiliyoruz. 

“Fresh Leaves” adlı işbirliğinin ikinci sezonunda Memphis’ten ilham alan koleksiyon zamansız Levi’s® klasiklerini, eskiden beri sevilen bir ağacın taze yaprakları gibi hem aşina hem yeni, hem klasik hem çağdaş yorumlarla sunuyor. Bir yandan da Justin Timberlake’in kendi şehrine rehberlik etmesini sağlıyor. Koleksiyon, East End Park’taki Zippin Pippin rollercoaster’a, Skateland paten pistine ve University of Memphis Tigers basketbol takımına atıfta bulunan grafik desenli tişörtlerden kendi dokunuşunu kattığı Trucker ceketle öncülük eden müzik idollerine selam durmasına kadar çeşitli tasarımlarla Justin’in gençliğindeki Memphis’e göndermelerde bulunuyor. Bu kadar nostaljiyle kombine edilen modern stiller, siluetler ve görünümler Justin’in imzası haline gelen klasik, hip-hop, rock ve sokak giyimini buluşturuyor. 

“Bir Amerikan ikonu olan Justin’le çalışmak, Levi’s® için mükemmel bir işbirliği anlamına geliyor. Bu koleksiyonla Amerikan müziğini ve kendini özgün bir şekilde ifade etmeyi temsil eden, aynı zamanda Justin’in doğum yeri olan Memphis’i kutluyoruz” diyen Levi Strauss & Co. Pazarlama Üst Yöneticisi Jennifer Sey, şöyle devam ediyor: “Koleksiyon, Memphis ile birlikte orijinal 501® (ilk blue jean) mirasımızın ve bugünün en geçerli ürünlerinin kutlaması niteliğinde.” 

Bu stilin kalbinde de elbette harika kalıplı bir Levi’s® jean pantolon yer alıyor. Levi’s® x Justin Timberlake İlkbahar 2019 koleksiyonunda daralan paçalı kalıpları bolca görüyoruz. Bunların ilki, Justin’in sahnede jean’lerini giyme stiline selam duran ve Sonbahar 2018 koleksiyonundan taşınan Levi’s® 501® Slim Taper modeli. Ayrıca yeni bir beyaz 501® Slim Taper modeli de ilkbaharda hafiflik hissi veriyor. 

Levi’s® 501® Slim Taper modelinin yanı sıra koleksiyonda çeşitli kapüşonlu sweatshirt’ler ve Trucker ceketler, pek çoğunun kollarında “Fresh Leaves” serigraf baskılar, bir Trucker ceket ve kapüşonlu sweatshirt karışımı, kısa ve uzun kollu grafik desenli tişörtler ile kısa kollu desenli gömlek yer alıyor. Bildiğiniz ve sevdiğiniz Levi’s® modelleri bir doz sokak stiliyle kombine ediliyor ve adeta Memphis’e yazılmış nostaljik bir aşk mektubu gibi hayat buluyor.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER