Kanalizasyon atıklarınızın canavarlara dönüştüğü bir dünya

Porter Novelli, Apa Nova için hazırladığı reklamlarda atık suya karışan maddelerinin ne kadar kirletici olabileceğini canavarlar üzerinden gösteriyor.

Porter Novelli, Apa Nova için hazırladığı reklamlarda atık suya karışan maddelerinin ne kadar kirletici olabileceğini canavarlar üzerinden gösteriyor.

Romanya'nın su arıtma ve tedarik işlemlerini yürüten Apa Nova şirketi de kurumsal kimliği doğrultusunda Bükreş şehrinin atık ve yağmur sularının tahliyesini gerçekleştiriyor ve dolayısıyla atık suların temizliğine önem veriyor. Kanalizasyonlara ufak inşaat malzemeleri, bozuk elektronik parçalar, atık yağlar, kişisel hijyen ürünleri gibi pek çok atık karışıyor. Peki bu atıklar bir canavar olarak sevdiklerinizin karşısına çıkarsa aynı davranışı yapmaya devam eder misiniz?

Porter Novelli, üç temel atık ürünü Apa Nova reklamlarında kullanıyor. Burada kullanılan üç atık madde; saç, yağ ve prezervatif genel olarak sembolik bir değer taşıyor. Lavaboya dökülen kullanılmış yağ bir anda dev bir canavara dönüşüp geri çıkıyor ve yağı döken kişinin sevdiğine saldırıyor. Saçlar ahtapotun kollarına benzer bir şekilde, prezervatif de kötü kalpli bir aşk tanrısı olarak tuvaletin içinden çıkıyor.Reklam künyesi:
Reklamveren:
Apa Nova
Reklam Ajansı: Porter Novelli, Bükreş
Yönetici Ortak: Sorina Mihai
Yaratıcı Yönetmen: Ana-Maria Balan
Stratejik Planlama: Florentina Dinu
Metin Yazarı: Madalina Buhos
Kıdemli Sanat Yönetmeni: Tudor Nastase
Müşteri Yöneticisi: Georgiana Stavarache, Roxana Bursuc
Kıdemli Müşteri Yöneticisi: Alex Stoianovici


Kaynak: bigumigu.com

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER