Kristal Elma 30. yıl ‘Seçici Kurul Başkanları’ açıklandı!

11-12 Ekim tarihleri arasında Bomontiada’da gerçekleşecek ‘Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’nın ‘Seçici Kurul Başkanları’ açıklandı.

11-12 Ekim tarihleri arasında Bomontiada’da gerçekleşecek ‘Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’nın ‘Seçici Kurul Başkanları’ açıklandı.

Yaratıcılığa duyulan aşktan yola çıkarak “Aşkımızın Meyvesi Kristal Elma” mottosuyla sektörü kucaklayan Kristal Elma Festivali yaratıcılığı ödüllendirmeye devam ediyor. Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması’na başvurular 9 Temmuz’da başladı, 11 Ağustos’ta son bulacak. Yarışmanın 30.yılında görev alan ‘Seçici Kurul Başkanları’ açıklandı. Film, Online Film, Basın, Açıkhava, Radyo ve Uygulamada Mükemmellik Başkanı Kurtcebe Turgul oldu. Burak Günsev Dijital, Sosyal Medya ve Aktivasyon Başkanı; Haluk Erkmen Tasarım Başkanı; Demet İkiler Medya Başkanı; Ayşe Aydın ise Bölge Yarışması Başkanı olarak belirlendi.

Yarışmada yeniliklerle dolu yeni dönem 

‘Kristal Elma’da bu yıl önemli yenilikler hayata geçirildi. Kısa listeye kalan başvuruların ana değerlendirmede minimum 60 puan alacağı ‘60+’ kuralı uygulamaya koyuldu. Seçici Kurul’un bir kategoride verebileceği maksimum ödül sayısı ise 4 olarak saptandı. Ayrıca her başvuru sadece bir ana kategoride yarışabilecek.

Büyük Ödül Seçici Kurulları’nda Reklamverenler Derneği’ni temsilen birer üye de yer alacak. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü bu yılın yeniliklerinden, İllüstrasyon Özel Ödülü ise Prof. Dr. Nazan Erkmen anısına verilecek.

Turgul; Yaratıcı iş ne yapacağını şaşırtan iştir

Kristal Elma ‘Film, Online Film, Basın, Açıkhava, Radyo ve Uygulamada Mükemmellik Başkanı’ Kurtcebe Turgul, Kristal Elma’nın 30. yaşında heyecan vermeye devam ettiğini söyledi. Turgul, “Gerçek yaratıcı iş; her türlü teoriye, pratiğe, rakama, pre ve post araştırmaya, ‘bu işin doğrusu budur’lara, ‘başka türlü yapılmaz’lara pabucunu ters giydiren, ne yapacağını şaşırtan iştir. Kristal Elma, 30 yıldır bu tür işlerin bu ülke sınırlarında buluştuğu en güzel yerdir” dedi.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER