Kullanıcılar Facebook hesaplarını siliyor!

Pew Research Center' ın ABD'deki araştırmasına göre Facebook sıkıntılı dönemlerden geçiyor.

Pew Research Center' ın ABD'deki araştırmasına göre Facebook sıkıntılı dönemlerden geçiyor.

Pew Research Center‘ın Amerika Birleşik Devletleri genelinde yaptığı araştırmaysa durumun vahametini gözler önüne seriyor. Araştırmaya göre, kullanıcıların yüzde 26‘sı son 12 ay içerisinde Facebook uygulamasını mobil cihazlarından silmiş durumda. Kullanıcıların yüzde 54‘ü ise, Facebook gizlilik ayarlarını büyük ölçüde değiştirmiş.

29 Mayıs – 11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen ankete toplamda 5,000 kişi katılırken, katılımcıların yüzde 42’si artık Facebook’u sadece birkaç haftada bir kontrol ediyor. Her 10 kişiden biriyse Facebook’un topladığı tüm kişisel veriyi cihazlarına indirmiş.


Hesaplar eriyor.

Yaş gruplarına göre yapılan eylemlerse oldukça tutarlı. Genç nesil çevrimiçi kimliği konusunda çok daha dikkatli davranırken, 18 – 29 yaş arası kullanıcıların üçte ikisi Facebook gizililik ayarlarını değiştirmiş ve bu yaş grubunun yarısı uygulamayı telefonlarından tamamen kaldırmış. 65 yaş ve üzeri kullanıcıların ise sadece yüzde 10’u uygulamayı silerken, üçte birlik dilim gizlilik ayarlarını değiştirmiş.


Kaynak: www.shiftdelete.net

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER