Lenovo, "Kasmadan Oyna" sloganıyla yeni bir kampanya başlattı

Beşiktaş Jimnastik Kulubü iş birliğiyle Vodafone Park’ta açılan 1000 metrekarelik dev bir alana sahip “Lenovo Game On” ile oyun dünyasına yeni bir soluk getiren deneyimsel bir projeye imza atan marka, yepyeni bir kampanyaya başladı.

Beşiktaş Jimnastik Kulubü iş birliğiyle Vodafone Park’ta açılan 1000 metrekarelik dev bir alana sahip “Lenovo Game On” ile oyun dünyasına yeni bir soluk getiren deneyimsel bir projeye imza atan marka, yepyeni bir kampanyaya başladı.

Lenovo, oyun pazarındaki iddiasını sürdürürken cesur ve eğlenceli bir reklam kampanyası ile yakaladığı rüzgarı güçlendiriyor. Lenovo, oyun severleri kendine bağlayan oyun bilgisayarları gibi yüksek performanslı bilgisayarlarıyla yakaladığı liderliğini cesur bir reklam filmiyle taçlandırdı. “Kasmadan Oyna” sloganıyla öne çıkan reklam kampanyası, bilgisayarları oyun sırasında donan ya da duran ve çılgına dönen üç farklı karakteri ekrana getiriyor.  Beşiktaş Jimnastik Kulubü iş birliğiyle Vodafone Park’ta açılan 1000 metrekarelik dev bir alana sahip “Lenovo Game On” ile oyun dünyasına yeni bir soluk getiren deneyimsel bir projeye imza atan marka, yepyeni bir kampanyaya başladı.

Tüketici araştırmalarından yola çıkarak hazırlanan kampanyanın ana teması “Kasmadan Oyna” sloganıyla karşımıza çıkıyor. Kampanya, “kasmak” kelimesinin sadece argo niteliğinde ve oyun dünyası içinde kullanılan bir deyim olarak değil aynı zamanda farklı tüketici segmentlerinde de bilgisayarın yavaş çalışması ya da duraklaması için kullanılan çok yaygın bir kelime olmasından yola çıkıyor. Bu kelime üzerinden oluşturulan konsept oldukça dikkat çekici ve cesur.

Ogilvy İstanbul tarafından hazırlanan ve yapımcılığını Seyhun Aray’ın üstlendiği prodüksiyonda 3 ayrı reklam filmi için 3 ayrı karakter kullanıldı. Reklam filmlerinin yönetmen koltuğunda Burak Aksoy oturuyor. Reklam filmlerinin kurgusu oyun oynarken duran ya da yavaşlayan bilgisayar karşısında oyun keyfi bölünen oyuncunun tepkisi ne olur sorusu ve bu soruya alınan yanıtlarla oluşturulmuş. Reklamlar bilgisayar donduğunda çılgına dönen 3 farklı karakterin tepkilerini çok eğlenceli bir dille aktarıyor.Reklam Künyesi:
Reklam veren:
 Lenovo
Reklam Ajansı: Ogilvy İstanbul
Yönetici Kreatif Direktör: Selim Ünlüsoy
Ajans Başkanı: Murat Derman
Kreatif Direktör: Önder Bayraktar
Metin Yazarı: Barış Süral
Sanat Yönetmeni: Mehmet Demirel
Marka Direktörü: Ali Serhat Ünal
Müşteri Yetkilisi: Aysun Karabıyık, Şeyda Göztepe, Haruncan Şen
Yapım Şirketi: Film Sanayii
Yapımcı: Seyhun Aray
Yönetmen: Burak Aksoy
Görüntü Yönetmeni: Muratcan Gökçe
Post Prodüksiyon Şirketi: Bando Post Production House
 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER