Markalar Twitter'da spor etkinliklerine nasıl hazırlanmalı?

Olimpiyatlarda gerçekleşecek karşılaşmalar sırasında, markaların sürece dahil olması ve tüketicilerle karşılaşmalarla ilgili harika hikayeler paylaşması için birçok yaratıcı yol var. Peki markalar bundan en iyi şekilde nasıl faydalanabilir?

Olimpiyatlarda gerçekleşecek karşılaşmalar sırasında, markaların sürece dahil olması ve tüketicilerle karşılaşmalarla ilgili harika hikayeler paylaşması için birçok yaratıcı yol var. Peki markalar bundan en iyi şekilde nasıl faydalanabilir?

Dünyada olan biteni öğrenmek için en doğru yer olan Twitter, dünyanın her bir yerindeki spor fanlarıyla #Superbowl’dan Kış Olimpiyatlarına (#Pyeongchang2018) spor faaliyetleri hakkında sohbet edebilmek için de doğru adres. Spor fanları, Twitter’daki aksiyonlara çok etkin bir şekilde dahil oluyorlar. Twitter’da yalnızca bağlantıda kalmayıp etkinliğe yaklaşırken de duygusal bağ kuran spor fanları; etkinlik sırası ve sonrasında da sohbetlerle devam ediyor. Son kullanıcılarla ve özellikle spor fanlarıyla etkileşime #şimdi başlanırsa, çok sayıda fırsatın belirdiğini söylemek mümkün. 

Olimpiyatlarda gerçekleşecek karşılaşmalar sırasında, markaların sürece dahil olması ve tüketicilerle karşılaşmalarla ilgili harika hikayeler paylaşması için birçok yaratıcı yol var. Markalar bundan en iyi şekilde nasıl faydalanabilir? İşte ipuçları:


1) Otantik Olun

Herhangi bir sohbete dahil olmadan önce, markanızla alakalı olabilecek en iyi temaları belirlediğiniz bir harita oluşturun. Temalar, rekabet anlarından uygulamalara, yaşam biçiminden şehir/ülke gibi noktalarda değişkenlik gösterebilir.

P&G bunun en güzel örneklerinden birini verdi bile. 2016'da Yaz Oyunları'na giden sporcuların yolculuğunu göstermek ve izleyicileriyle duygusal bir bağ kurmak için kampanyalarını mevcut #ThankYouMom hashtag’iyle birleştirdiler


2) İçeriğinizi önceden planlayın

Markanıza uygun bir tema belirledikten sonra, önceden içerik hazırlanıp etkinlik yaşandıkça gerçek zamanlı olması adına yayınlabilir. Senaryoları belirleyin, birbirinden farklı A / B içeriklerini oluşturun ve sonuca göre yayınlayın.

Markalar, marka mesajını öne çıkarırken, aksiyona geçebilmek için sonradan değiştirilebilecek taslaklar oluşturabilir. Dünya Kupası sırasında Adidas'ın yaptığına bakın. Turnuvanın önemli maçları ve turnuva boyunca ortaya çıkma ihtimali olan sonuçları ve hatta penaltı atışlarıyla ilgili bazı şablonlar hazırlamışlardı.3) Faydalı olun

Günlere ve haftalara yayılan etkinlikler için sürecin bir parçası olarak hedef kitlenize olup bitenler hakkında bilgi vermek için büyük bir fırsat var. Dünyada binlerce atletin katılımıyla her gün karşılaşmalar gerçekleştiriliyor. Fanlar için olayları takip etmek zor olabilir, ancak neden onlara yardım etmeyelim?

Takipçilerinin olaylardan haberdar olmasına yardımcı olmanın kolay bir yolu, Moments’i (Anlar) kullanarak insanlar uyurken olayları özetlemek veya günün favori Tweet’lerini vurgulamaktır.

Sport Chek, önemli anları özetlemek ve konudan haberdar olmak isteyen seyirciler için birinci sınıf içerik kaynağı olmak için # Rio2016 sırasında Moments kullandı.


4) Oyunların heyecanını paylaşın ve sporcuları destekleyin

Büyük spor etkinlikleri, görkemi ve duygu dolu anları ile büyük bir ilham kaynağı olabilir. İnsanlar her zaman markaların kendilerine kişisel olarak ilham vermesini ve aynı zamanda normal insanların harikuladeliğini göstermelerini istiyor. Markalar bunu başarmak için, ilham ve heyecanın küçük ölçekli de olabileceğini hatırlayarak bunu farklılaştırabilirler.

Gerçek zamanlı içerik hazırlamak için önemli atletleri ve rekabetçi kilometre taşlarını erkenden tanımlayın. Rio Olimpiyatları sırasında Virgin Media, özel #BeTheFastest emojisinin yıldızı @UsainBolt için tezahürat yaptı. Marka, bunu Oyunlar boyunca çok sayıda ilham verici ve sahne arkasında atılan Tweetler’le başardı. Bu Tweetlerden biri de aşağıdaki harika reaksiyon GIF’i:5) Eğlendirin

Spor, Twitter kullanıcılarını eğlendirmek için harika bir fırsat. # Pyeongchang2018’da da dahil olmak üzere neler olduğunu paylaşmak için mizahı iyi kullanın. Bunun için video ögeleri kullanılabilir veya GIF'ler ve resimler gibi özel markalı içerikler oluşturulabilir.

Hiç kimse # Rio2016'da çok tartışmaya neden olan yeşil havuzu tahmin edemezdi. Ancak Clorox konuşmaya otantik ve markayla alakalı bir şekilde mizah ekleyerek katıldı. Burada önemli nokta konuya bağlı kalmak.


#Pyeongchang2018’den #EuroBasket’’a büyük spor etkinlikleri markanızı büyük bir kültürel sohbete entegre etmek ve markanızın konumunu küresel bir aşamada güçlendirmek için mükemmel bir fırsat.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER