McDonald's'ın hedefinde espor var

McDonald’s Almanya, Alman Futbol Derneği (DFB) ile partnerliğini bitirdi. Fast food markası, espora olan yatırımlarına devam etmek adına ESL ile olan anlaşmasını 2019 boyunca uzattı.

McDonald’s Almanya, Alman Futbol Derneği (DFB) ile partnerliğini bitirdi. Fast food markası, espora olan yatırımlarına devam etmek adına ESL ile olan anlaşmasını 2019 boyunca uzattı.

Geçtiğimiz Ocak ayında, McDonalds Almanya’nın ESL Meisterschaft’ın ulusal CS:GO, LoL ve FIFA şampiyonaları için resmi partner olduğu duyurulmuştu. Buna ek olarak McDonald’s, bu yılın ESL One Hamburg etkinliğinde Pringles, SNIPES ve SAP markalarının yanında destekçi olarak yerini aldı.

McDonald’s, Intel ve Ocak 2019’da DFB ile genel sponsorluk yolunu ayıracak Mercedes-Benz‘le beraber ESL One ile partner olan en değerli firmalardan biri.

SPORTS‘un şef stratejist ve ortağı Toan Nguyen, McDonald’s’ın sahadaki varlığını sürdüreceğini ama video ve dijital içeriğe yatırım yapacağı düşüncesinde. Nguyen; “Bunun dışında, seyirciler için çok özel ödüller tasarlayacağız. Bütün fikirler konsept olarak oyuncu topluluklarının çatısında gelişecek. Böylelikle, McDonald’s’ın oyuncu topluluğunun dilinden anladığına emin olmak istiyoruz, tıpkı McDonald’s Danimarka’nın yaptığı gibi.”


McDonald’s Danimarka Kopenhag’daki BLAST Pro Series için özel Counter-Strike Menüleriduyurmuştu. Almanya’daki espor etkinliği için, McDonald’s, katılımcılara yemeği direkt alana sipariş etme imkanı sağladı. ESL One Hamburg’da, firma, katılımcıların takım formalarını gerçek zamanlı bastırabileceği bir stand çalıştırmıştı.


Nguyen’in değindiği noktalardan biri de şimdilik gelecekteki hareket alanlarının MOBA türü olduğu, ancak eski veya retro oyunlarla ilgili de planların varlığı oldu. Ajans, aynı zamanda, espor takımları da dahil olmak üzere bütün potansiyel varlıkları değerlendiriyor.


Kaynak: www.dijitalsporlar.com

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER