Motorola, katlanabilir ekranlı telefonu Razr'ı duyurdu

Motorola, katlanabilir ekranlı telefonu Razr'ı resmen duyurdu. 6.6 inç boyutuyla dikkatleri üzerine çeken telefon, Galaxy Fold'un tam aksine, yukarıdan aşağıya doğru katlanıyor. Telefon, ocak ayında raflardaki yerini alacak.

Motorola, katlanabilir ekranlı telefonu Razr'ı resmen duyurdu. 6.6 inç boyutuyla dikkatleri üzerine çeken telefon, Galaxy Fold'un tam aksine, yukarıdan aşağıya doğru katlanıyor. Telefon, ocak ayında raflardaki yerini alacak.


2019 yılında Samsung ve Huawei gibi teknoloji devleri, katlanabilir akıllı telefonlarıyla da tüketicileri cezbetmeye çalıştılar. Görünen o ki katlanabilir akıllı telefonlar artık hayatımızın bir gerçeği ve ilerleyen dönemlerde diğer akıllı telefon üreticileri de katlanabilir telefonlarla tüketicilerin karşısına çıkacak.

Şimdi ise bir dönemlerin en popüler cep telefonu üreticilerinden Motorola, yeni bir katlanabilir ekranlı telefonla tüketicilerin karşısına çıktı. "Razr" olarak isimlendirilen bu akıllı telefon modeli, retro bir görünüme sahip olsa da günümüz teknolojileriyle harmanlanmış bir yapıya sahip.Motorola'nın katlanabilir ekranlı yeni telefonu Razr, 6.6 inç boyutunda ve 21:9 ekran oranına sahip. Yeni telefonunda OLED ekran kullanan Motorola, tüketicilere 2142 x 876 piksel çözünürlük sunacak. Telefon, Samsung Galaxy Fold'un tam aksine yukarıdan aşağıya doğru katlanıyor. Motorola, Razr'ın katlanabilir ekranını geleneksel kapaklı telefonlardakine benzer bir çıkıntıyla destekliyor.

Tüketiciler, telefonu katladıktan sonra ikinci ekranı kullanabiliyorlar. Bu ekran, 2.7 inç boyutunda ve GOLED yapısında. Motorola bu ikinci ekranın çözünürlüğünün 600 x 800 piksel olduğunu söylüyor. Tüketiciler bu ekran yardımıyla Razr üzerindeki temel işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar ve kameralarını bu ekran üzerinden kullanabiliyorlar.


Motorola Razr'ın tasarımında dikkat çeken bir diğer önemli nokta ise menteşeler. Mühendisler, telefonun menteşelerini tamamen gizlemişler ve böylelikle dış ortamdan herhangi bir şekilde menteşelere erişilemiyor. Aslına bakacak olursak bu çok önemli bir konu çünkü bu tip akıllı telefonlarda menteşe gizlenmediği zaman istenmedik sorunlar oluşabiliyor. Bu karar, telefonun toz ve sudan zarar görmemesi için mantıklı bir hareket gibi görünüyor.

Motorola Razr teknik özellikleri

  • Ekran: 6.6 inç boyutunda, 2142 x 876 piksel çözünürlüğünde OLED
  • İşlemci: 2.2 Ghz Qualcomm Snapdragon 720
  • RAM: 6 GB
  • Depolama: 128 GB (microSD desteği bulunmamaktadır.)
  • Arka Kamera: 16 MP
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Batarya: 15 watt hızlı şarj destekli 2.510 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 9 Pie
  • Renk: Noir BlackMotorola Razr fiyatı

Tüm bu özellikleriyle birlikte duyurulan Motorola Razr, ocak ayında resmen satışa sunulacak. Motorola'nın yeni katlanabilir ekranlı telefonu Razr'ın fiyatı ise 1.499 dolar (yaklaşık 8.600 TL + vergiler) olarak belirlenmiş durumda. 


(Kaynak: Webtekno.com)

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER