Pazarlamaya Yön Verenlerin 2019 Öngörüleri

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Oca.01, 2019, 14:40
Öncelikle hepinizin yeni yılını kutluyorum. 2019 yılının sizlere, milletimize, iş dünyasına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Öncelikle hepinizin yeni yılını kutluyorum. 2019 yılının sizlere, milletimize, iş dünyasına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Sevgili Brand Age okuru,

Her yıl gelirken beraberinde umudu, heyecanı, yenilikleri getiriyor. Geride bıraktığımız 2018 yılı bize güzel ve acı anılar bıraktı. 2019’un beklentilerimiz doğrultusunda güzel gelişmelerle ve yeni heyecanlarla gelmesini istiyoruz.

2019 yılının ilk sayısında, geçtiğimiz yıl yaptığımız gibi geride bıraktığımız 2018 yılını değerlendirelim istedik. 2018’de ekonomik gelişmelere rağmen reklamcılık ve pazarlama sektörleri açısından hareketli geçen bir yıla şahit olduk. Her yeni gün farklı bir teknolojik gelişmeye uyandığımız çağımızda, trendleri ve gelişmeleri takip edebilmek yeterince zorken, müşterileriyle doğru frekansı yakalamaya çalışan markaların bu gelişmeleri takip etmekle kalmayıp, insanüstü bir hızla kampanyalarına adapte etmesi takdire şayan. Kapak konumuzda Türkiye’nin önde gelen marka yöneticileri ve iş dünyası profesyonelleriyle 2018 yılının pazarlamayı etkileyen trendlerini değerlendirdik ve bir adım öte- sine ışık tutabilmesi amacıyla, onların tecrübelerine dayanarak 2019’a dair öngörülerini sorduk. Aldığımız yanıtlar ne kadar çeşitli görünse de pazarlamaya yön veren trendler birbirini etkiliyor ve birbirinden besleniyor. Umuyoruz 2019 yılında reklamcılık ve pazarlama dünyasında güzel işlere yine tanıklık ederiz.

Bu ay her yıl hazırladığımız üzere almanak çalışmamız da sizi bekliyor. PRAGMA Araştırma ve Danışmanlık, Ocak sayımıza özel yaptığı araştırmada gündem ve pazarlamaya dair geçtiğimiz yıla ait hafızalarımızda kalan gelişmeleri ortaya koydu. Adba International yine bizler için sosyal medya platformlarında en çok dikkat çeken ve etkileşim alan içerikleri analiz etti. Skala Medya 2018 yılının sektörel bazda dijital ve geleneksel medya yatırımlarını değerlendirdi.

Sosyal medya kullanan iş dünyası yöneticileriyle yaptığımız ‘’Online Yöneticiler’’ söyleşilerine bu ay hayatını eğitime adamış bir iş adamı olan Enver Yücel konuk oldu. Yücel ile sosyal medya serüvenini, bir liderin sosyal medya kullanırken nelere dikkat etmesi gerektiğini ve sosyal medyada kendisinin başından geçenleri konuştuğumuz keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Bu ay çok özel bir röportajımız daha sayfalarımızda yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda Milano şubesini açarak tüm dikkatleri üzerine çeken Starbucks, nihayet 35 yıl sonra giriş yaptığı İtalya pazarını ve bu yatırımın arka planını bizlere anlattı. Bu röportaj aynı zamanda markanın Milano şubesi ile ilgili olarak Türkiye’de verdiği ilk röportaj olma niteliğini taşıyor.

Adba International, her ay bize özel hazırladığı Marka Derbileri analizinde Türkiye’deki kahve sektörünün iki büyük markası olan Kahve Dünyası ve Starbucks’ın sosyal medya performansını karşılaştırmalı olarak analiz etti.

Yine sizler için incelediğimiz araştırmalar, sektörün nabzını tutan haberler, ilham veren köşe yazıları ve markaların dünyasından gelişmeler sayfalarımızda yer alıyor.

Dijital dünyayı seven okurlarımız için Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi’de de olduğumuzu hatırlatarak keyifli okumalar diliyorum. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER