Penti, Romanya'da pazar lideri oldu

Penti, kendi operasyonu ile 5 yıl önce giriş yaptığı Romanya’da 2019 yılının ilk yarısında pazar lideri konumuna ulaştı.

Penti, kendi operasyonu ile 5 yıl önce giriş yaptığı Romanya’da 2019 yılının ilk yarısında pazar lideri konumuna ulaştı.

Dünyanın doğusundan batısına her noktasına adım atmayı hedefleyen ve yurt dışı operasyonlarında başarılara imza atan Penti, bu başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Arnavutluk, Kosova Makedonya, Gürcistan, Azerbaycan ve Suudi Arabistan’da yıllardır devam ettirdiği pazar liderliğini kimseye bırakmayan Penti, Romanya'yı da bu listeye dahil etti. 2019 yılında açacağı 5 yeni mağaza ile Romanya'da 45 mağazaya ulaşacak olan Penti,  Romanya'nın yeni pazar lideri oldu. Uluslararası pazar araştırma şirketi Euromonitor ve marka sağlığı araştırma şirketi Future&Bright‘ın verilerine göre kalite ve rahatlık denildiğinde akla gelen ve tercih edilen ilk marka olan Penti, yaygın mağaza yapısı, online satış sitesi ve ürün çeşitliliği ile aynı zamanda kendi kategorileri içerisinde Romanya’da yer alan en ulaşılabilir marka olarak da konumlanıyor.

2018'de Romanya'da 5 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan Penti, 2019 yılı sonunda bu sayının 6 milyonun üzerine çıkmasını hedefliyor.

‘Romanya’dan tüm Avrupa’ya e-ticaret yapacağız’

Penti Giyim CEO'su Mert Karaibrahimoğlu, Romanya başarısıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Romanya'da pazar lideri olmak 2019 hedeflerimizden biriydi. Yılın ilk yarısında bu hedefe ulaşmak bizleri oldukça mutlu etti. Romanya'da izlediğimiz ve kısa sürede büyük başarıya ulaşan iş modeli, bundan sonraki süreçte yeni giriş yapacağımız pazarlar için son derece başarılı bir prototip niteliğinde. Aynı projeksiyonla Romanya’nın ardından Kazakistan pazarında da agresif büyümemizi sürdüreceğiz.’’

Geçtiğimiz yılın sonunda, yurt dışı e-ticaret kanalı www.penti.com.ro'yu hayata geçiren Penti Giyim Ceo’su Mert Karaibrahimoğlu gelecek dönem yurt dışı hedefleriyle ilgili de şu bilgiyi verdi;

‘’www.penti.com.ro’dan Romanya merkezli olmak üzere tüm Avrupa Birliği ülkelerine satış gerçekleştireceğiz. www.penti.com.ro, gelecek dönemde radarımıza almayı planladığımız başta gelişmiş Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok bölgede iyi bir pazar analizi yapmamıza da imkân sağlayacak."

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER