Reklamcıdan spor odaklı YouTube kanalı!

Kariyeri boyunca hem spor kanallarında hem reklam ajanslarında çalışan Murat Şeker, geçtiğimiz mayıs ayından itibaren spor odaklı video'larını ve vlog'larını YouTube kanalında yayınlıyor.

Kariyeri boyunca hem spor kanallarında hem reklam ajanslarında çalışan Murat Şeker, geçtiğimiz mayıs ayından itibaren spor odaklı video'larını ve vlog'larını YouTube kanalında yayınlıyor.

Murat Şeker bir reklamcı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünü okuyan Şeker, mezuniyetinin ardından kariyerine spor editörlüğü ve spor muhabirliği yaparak başlıyor. Ancak medya emekçisi olmak cazip gelmeyince, reklamcılık sektörüne içerik yazarı ve topluluk yöneticisi olarak hızlı bir giriş yapıyor. 

Şeker, reklamcılık ve pazarlama sektörlerinde son birkaç yıldır sık sık duyduğumuz ''Devir video içeriğin ve YouTube'un devri olacak!'' öngörüsüyle harekete geçiyor ve geçtiğimiz mayıs ayında YouTube kanalını açıyor. Kanalı açmasının asıl amacının özellikle spor basınında ilgi görmeyen ve sık yer verilmeyen alternatif sporlara ve alt liglere dikkat çekmek olduğunu belirtiyor. Şeker bu durumu, “Sporla, ağırlıklı olarak da futbolla alakalı bu kanal fikri nereden çıktı?” diye sorarsanız, son dönemde, statlarda kamera, ekranlarda spor programı sayısı artsa da Türkiye’deki spor yayıncılığının yenilikleri çok geriden takip ettiğini düşünüyorum. Bununla birlikte, yayıncıların sporun içinde yer alan hikayeleri anlatmaktan çok, kaos ortamından yararlandıklarını hissediyorum. Ben de bu duruma hayıflanmak yerine kendimce harekete geçtim. Kanalımda, spor basınında ya da medyasında gerekli ilgiyi görmeyen alternatif sporlara ve alt liglere yer vermeye ve anlatılmayan hikayeleri anlatmaya başladım'' şeklinde ifade ediyor.

Nisan 2017’den bu yana samimi bir dille tabiri caizse ''bizden biri'' gibi içerik üreten Şeker, “Tribünden Maç Hikayesi” videolarıyla Sakaryaspor’un stat açılışından, Amerikan Futbol Ligi final maçına, A Milli Basketbol Milli Takımımızın EuroBasket 2017’de oynadığı Sırbistan karşılaşmasına kadar birçok hikayeyi sporseverler ile buluşturuyor. Bu videoların yanı sıra kanalında, liglerin araya girdiği dönemlerde spor gazetelerinin transfer iddialarını yorumladığı “Transfer Döneminin Not Defteri” isimli bir kategori de bulunuyor. “Tribün Çekimi Goller“, “Avazı Çıktığı Kadar Tezahürat Eden Taraftarlar” ve “Stadyum Lezzetleri” de kanalda bulunan diğer kategoriler arasında yer alıyor.  

Sporu kazanmak için değil eğlenmek için izleyen, oyuna skor odaklı değil hikaye odaklı bakan ve kanal içeriklerinin birbirinin kopyası haline geldiği YouTube’da artık farklı bir şeyler izlemek isteyen herkesi aşağıya bıraktığımız linkten Murat'ın kanalına yönlendiriyoruz. Sporseverseniz ve birbirinin benzeri basın yorumlarından, medya içeriklerinden sıkıldıysanız, Şeker'in kanalı ve yorumları tüm samimiyetiyle sizleri bekliyor. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER