Samsung, 2020'de yeni telefonlarını Türkiye'de satmayabilir

Samsung, Google’ın Türkiye’deki Android lisansıyla ilgili gelişmeler beklendiği için, 2020 model telefonlarını Türkiye piyasasına sürmekte gecikebilir.

Samsung, Google’ın Türkiye’deki Android lisansıyla ilgili gelişmeler beklendiği için, 2020 model telefonlarını Türkiye piyasasına sürmekte gecikebilir.

Technopat'in haberine göre Samsung Türkiye, 2020 itibariyle operatörlere ve diğer anlaşmalı dağıtıcılara yeni telefonları vermeyecek. Google ile Rekabet Kurumu arasındaki Android anlaşmazlığı çözülene kadar Galaxy S11 gibi yeni telefonları ülkemizde görmeyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerin en çok konuşulan konularından biri olan Android sorunu, ülkemizde faaliyet gösteren firmaları etkiliyor. Türkiye’de en çok telefon satan şirketlerin başında gelen Samsung, Google’ın Türkiye’deki Android lisansıyla ilgili gelişmeler beklendiği için, 2020 model telefonlarını Türkiye piyasasına sürmekte gecikebilir. tıpkı Huawei gibi Samsung da yeni duyuracağı Android işletim sistemli mobil cihazları ülkemizde hemen piyasaya sürmeyecek. Bu gelişmeler Mart ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S11 ailesi gibi önemli akıllı telefonları etkileyebilir.

Google ve Rekabet Kurumu anlaşmaya varıp, lisans konusundaki problemler aşılana kadar, ülkemizde yeni Android cihazları göremeyebiliriz. Konu ile ilgili olarak Samsung tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bu özel durum elbette ki şu an satışta olan Samsung telefonları etkilemiyor.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER