Sanatçı Guillerme Legros'un geçici kimyasal boyalarla yaptığı dev resimler oldukça ilgi çekiyor

Saype ismiyle bilinen sanatçı doğada yaptığı umut dolu, dev resim çalışmalarıyla oldukça ilgi çekiyor.

Saype ismiyle bilinen sanatçı doğada yaptığı umut dolu, dev resim çalışmalarıyla oldukça ilgi çekiyor.

Saype olarak tanınan İsviçreli sanatçı Guillame Legros, bir yıllık deney sürecinin sonunda geliştirdiği özel bir boya kullanarak, çimlerin içinde geçici sahneler yaratıyor.

14 yaşında graffiti yaparak sanatla uğraşmaya başlamış. Felsefe ve varoluşçu sorulardan etkilenen sanatçı,, çoğu zaman insanla ilgili sorunları araştırıyor. Geliştirdiği ve kullandığı boya ile doğaya zarar vermiyor çünkü biyolojik olarak %100 bozunabilen bir boya kullanıyor.Umut Dolu Dev Çalışmalarla Adından Söz Ettiriyor

Sanatçının en çok ses getiren çalışmalarından biri SOS Mediterranean derneği için Cenevre Gölü kıyısına yaptığı “Message from future” çalışması oldu. Akdeniz’i aşmaya çalışan mültecilerin sorunlarına ve geleceğe dikkat çeken çalışma yaklaşık 5000m2’lik alanı kaplıyor. Konum olarak oldukça stratejik çünkü Birleşmiş Milletler’in genel merkezinin bitişiğindeki parkın çimlerinde yer alıyor. Çocuk figürünün ismi “gelecek”.


Yarının toplumunu çocukların yaratacağı fikrini ve bunun daha duyarlı bir toplum olacağı umudunu temsil ediyor. Bu kız çocuğu, kağıttan gemisini umutla gölde yüzmeye bırakıyor. Bu arada çocuk figürünün, gelecek kavramını temsil eden bir sembol olarak Saype tarafından başka çalışmalarında da sık sık kullanıldığını görebilirsiniz.


Kaynak: www.bigumigu.com

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER