Stranger Things Türkiye'de ne kadar konuşuldu ?

Dizinin yayınlandığı 4 Temmuz Perşembe günü Türkiye'de bulunan 13 bini aşkın Twitter kullanıcısı, Stranger Things'le ilgili 15 bin 700 adet tweet attı.

Dizinin yayınlandığı 4 Temmuz Perşembe günü Türkiye'de bulunan 13 bini aşkın Twitter kullanıcısı, Stranger Things'le ilgili 15 bin 700 adet tweet attı.

Dizinin yayınlandığı 4 Temmuz Perşembe günü Türkiye’de bulunan 13 bini aşkın Twitter kullanıcısı, Stranger Things’le ilgili 15 bin 700 adet tweet attı. Bu tweetler 46 milyon kişiye ulaştı ve 53 milyon adet etkileşim aldı. Dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcısı Related Digital’in çatısı altında yer alan sosyal medya ve internet analiz şirketi Semanticum, dizinin Türkiye’de en çok kadınlar tarafından sosyal medyada konuşulduğunu da ortaya koydu. Sosyal medyadaki Stranger Things tweetlerinin yüzde 53’ünü kadınlar, yüzde 47’sini ise erkekler dolaşıma soktu.

En çok Eleven’ı konuştuk!
Dizinin takipçileri Eleven hakkında 26 bin 334 adet tweet atarken, Steve hakkında 7 bin 913, Mike hakkında ise 7 bin 336 adet tweet attı. Ülkemizde hakkında en az tweet atılan karakter 330 tweet ile Jonathan oldu. En fazla tweet İstanbul'dan geldi

Şehir kırılımlarına bakıldığında ise dizinin en çok İstanbul, İzmir ve Ankara’da takip edildiği ortaya çıktı. Buna göre, Stranger Things hakkında atılan tweetlerin yüzde 40,14’ü İstanbul’dan, yüzde 10,94’ü İzmir’den ve yüzde 7,81’i Ankara’dan atıldı. Bu şehirleri sırasıyla Bursa, Antalya, Adana, Eskişehir, Mersin, Kocaeli ve Sakarya izledi.


Fare emojisi dikkat çekti

Stranger Things hakkında atılan tweetlerle birlikte en çok kullanılan emojileri de belirledi ve Türkiye’deki kullanıcıların emoji dağılımını ortaya koydu. Buna göre, dizi hakkında atılan tweetlerde en çok kullanılan emoji “hüngür hüngür ağlama” emojisi oldu. Bu emojiyi gözlerin kalp şeklini aldığı “sevgi” emojisi ve “kahkaya boğulan surat” emojisi izledi. Üçüncü sezona ait bölümlerde sıklıkla konu edilen fareler ise ülkemizdeki Twitter kullanıcılarının diziyle ilgili atmış oldukları tweetlerde bol bol fare emojisi kullanmasını sağladı.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER