The North Face dağda mağaza açtı!

İtalyan Alplerinde 2100m irtifada bulunan bu ikonik mağaza ile Pinnacle Project’i hayata geçiren marka, The North Face sporcularının en zorlu maceralarında kullandıkları, koleksiyon niteliği taşıyan ürünlere ev sahipliği yapıyor.

İtalyan Alplerinde 2100m irtifada bulunan bu ikonik mağaza ile Pinnacle Project’i hayata geçiren marka, The North Face sporcularının en zorlu maceralarında kullandıkları, koleksiyon niteliği taşıyan ürünlere ev sahipliği yapıyor.

The North Face, 52 yıl önce ilk mağazasının açılışında hafızalara kazınacak bir geceye ev sahipliği yapmıştı. 26 Ekim 1966’da San Francisco’da North Beach’teki mütevazı bir açık hava deposu, punk müzisyenler, dağcılar, ünlüler, modacılar, aktivistler, kanaat önderleri ve hippilerden oluşan bir kalabalıkla doluydu. O an orada bulunan efsane müzik grubu The Greatful Dead’in doğaçlama müziğiyle kalabalık kendinden geçti. O gece The North Face ruhunun doğduğu gece olarak kabul edilir. 

50 yıldan uzun bir süre sonra, bu gecenin anısına, The North Face, Dolomitler'in kalbinde 2100 metre irtifada, en ikonik pop-up dağ mağazasını açıyor. Pinnacle Project (Zirve Projesi) kapsamında hayata geçirdiği bu ilkle de keşfin sınırlarını daha da zorluyor.

İtalyan Alplerindeki Val San Nicolò’da yer alan pop-up mağazaya sadece yürüyerek ulaşılabiliyor. Alex Honnold ve Conrad Anker’den Simone Moro’ya ve Caroline Ciavaldini’ye kadar günümüzün en etkin maceraperestleri tarafından giyilen ikonik koleksiyoner parçalarını görmek isteyenleri 2 saatlik zorlu bir patika yürüyüşü bekliyor. The North Face atletleri tarafından zirvede giyilen ya da yanlarında olan ve şimdilerde 8 koleksiyoncuya ait eşyalar, çantalar ve ceketler Never Stop Exploring ruhuyla yeni sahibine ilham vermesi için, her bir efsane sporcunun kişisel mesajı eklenerek yenilendi ve etiketlendi.

Pop-up mağaza 10 gün boyunca açık olacak ve korkusuz maceraperestlere, yapılacak açık artırma öncesinde atletlerin yolculuklarında en iyi dostu olan bu eşya arşivini görme ve hissetme fırsatı verecek. En güzel yanı da açık artırmada elde edilen tüm gelirin dağlara geri dönecek olması... The North Face köklerinin gerçek bir mirası olan Pinnacle Project’le marka, keşif gezilerinin geleceğini, uzun yıllar devam etmesi için şimdiden garantiye alıyor. 

Pop-up mağazanın ikonik açılışıyla The North Face, Pinnacle Project’i de başlatıyor. Outdoor, moda, tasarım ve müziği canlı deneyimlerle birleştiren eşsiz koleksiyonuyla asi ruhları keşfe çıkmaya davet ediyor. Pinnacle Project, 2018 sonbaharında Berlin’de ve Manchester’da, “Urban Explorers” için sınırlı sayıdaki koleksiyonlarla erişilebilir olacak.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER