Trendyol: Bayram öncesi derin dondurucu ve kıyma makinelerine yoğun talep

Trendyol, Kurban Bayramı öncesi alışveriş tercihlerini açıkladı. Derin dondurucu ve kıyma makinesine yoğun talep var.

Trendyol, Kurban Bayramı öncesi alışveriş tercihlerini açıkladı. Derin dondurucu ve kıyma makinesine yoğun talep var.


Bayram hazırlıklarını Trendyol’dan sürdürenler mutfak grubundaki ürünlerin satışlarını katladı.

Trendyol'un verilerine göre bayram öncesi dönemde en çok tercih edilen ürünler yemek takımları, servis ve sunum ürünleri, pratik mutfak gereçleri, kavanoz ve saklama kapları, tepsiler, tavalar, derin dondurucu ve kıyma makineleri oldu.

Kıymasını evde kendisi hazırlamak isteyenler kıyma çekme makinelerine talebi artırdı. Kıyma çekme makinelerinin satışı geçen yıla göre yüzde 268 artış gösterdi. Aynı dönemde tava ve tencerelere yüzde 128, sofra grubunun önemli ürünlerinden yemek takımlarına yüzde 260 daha fazla talep geldi.


Saklama çözümleri öne çıktı

Yiyecekleri uzun süre taze bir şekilde saklayan derin dondurucuların yanı sıra kolay muhafaza etmeye yarayan buzdolabı poşetleri ve kilitli poşetlerin satışlarında da ciddi artış yaşandı. Derin dondurucuların satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 169 arttı.


Bayramlıkların vazgeçilmezi elbise ve polo yaka t-shirt

Bayramlık kıyafetler de sepetlerin değişmeyen ürünleri arasında yer aldı. Kadınlar bayram için en çok elbise, bluz ve etek tercih ederken, erkekler t-shirt, sneaker, polo yaka t-shirt, gömlekleri sepetine ekledi. Kadın ve erkeklerin aksesuar tercihleri ise güneş gözlüğü ve saatten yana oldu.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER