16 Ocak

Turkcell, Türk sporunun asırlık çınarı Galatasaray Spor Kulübü ile dijital iş birliğini, sarı-kırmızılıların başarılarla dolu tarihini bir kez daha bizlere hatırlatan yeni bir reklam filmiyle duyuruyor.

Turkcell, Türk sporunun asırlık çınarı Galatasaray Spor Kulübü ile dijital iş birliğini, sarı-kırmızılıların başarılarla dolu tarihini bir kez daha bizlere hatırlatan yeni bir reklam filmiyle duyuruyor.

Turkcell, Türk sporunun asırlık çınarı Galatasaray Spor Kulübü ile dijital iş birliğini, sarı-kırmızılıların başarılarla dolu tarihini bir kez daha bizlere hatırlatan yeni bir reklam filmiyle duyuruyor. Galatasaray’ın forma renklerinin ortaya çıkış öyküsünün anlatıldığı film, Galatasaray’ın kurucusu Ali Sami Yen’in gerçek hikayesinden esinlenerek hayata geçirildi.

Lise sıralarından filizlenerek Avrupa Fatihi olan Galatasaray’ın bugünkü renklerinin ortaya çıkışını anlatan reklam filmi, 1908 yılında Mekteb-i Sultani’de açılıyor. Ali Sami Bey, takımdaki arkadaşlarına elindeki yabancı gazeteden İngiliz takımının şık formalarını gösteriyor ve kendilerinin de yeni bir formaya ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Lise öğrencilerinden takımdaki futbolcuların annelerine kadar birçok kişi yan yana geliyor ve onların desteğiyle sarı-kırmızı renkler ortaya çıkıyor. 

Galatasaray Spor Kulübü ile yapılan dijital işbirliği kapsamında hazırlanan reklam filminin sonunda, sarı kırmızı renklere gönül verenlerin takımlarına o günkü ruhla destek olmaları için üç özel paketin satışa sunulduğu belirtiliyor. ‘Sarı’, ‘Kırmızı’ ve ‘Şampiyon’ isimli özel dijital paketlerle taraftarlar bir yandan takımlarına destek olurken diğer yandan ayrıcalıklı olarak Turkcell’in dijital servislerinden faydalanabilecek. Paketler, Turkcell satış kanallarından ve SMS ile satın alınabilecek.

Reklamveren: Turkcell

Reklamveren Marka Ekibi: Ahmet Yaman, Dilara İnan Özbay, Korhan Alkan

Reklamveren Prodüktor: Asu Tokalakoğlu

Reklam Ajansı: Rafineri

CCO: Emre Kaplan

Kreatif Direktör: Ali Şener

Yaratıcı Grup Başkanları: Koray Doyran, Gökhan Özdemir

Yaratıcı Ekip: Yıldırım Çakmakçıoğlu, Eray Cankır, Taygun Taşçı

Marka Ekibi: Ekin Kutevu, Sırma Er, Edvina Gülzari

Stratejik Planlama: Kayansel Kaya, Zühre Erdoğan, Ege Ayakduran

Prodüksiyon Ekibi: Şafak Serter, Açelya Ülkümen, Kevser Özcan

Prodüksiyon: Ptot Film

Yönetmen: Ozan Yalabık

Galatasaray Tarihi Danışmanı: İzzeddin Çalışlar

Post Prodüksiyon: Istanbul Post Production Department

Müzik: Rahman Altın

Medya Ekibi: Aslıhan Ahızkal, Dilek Kafalı, Meriç Döleneken

Medya Ajansı: BPN

 Videolara Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok