Türkiye Finans Katılım Bankası’nın yönetim kuruluna deneyimli bir isim atandı.

Bankacılık ve finans sektöründe 20 yıllık deneyime sahip olan Müge Öner, Türkiye Finans’ın Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Üyesi olarak görevini sürdürecek.

Bankacılık ve finans sektöründe 20 yıllık deneyime sahip olan Müge Öner, Türkiye Finans’ın Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Üyesi olarak görevini sürdürecek.

Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans sektörün deneyimli isimlerini bünyesine katmaya devam ediyor. Türkiye Finans Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Üyesi olarak atanan başarılı iş kadını Müge Öner, 26 Ekim itibarıyla görevine başladı.

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden şeref derecesi ile mezun olan Müge Öner, kariyerine 1996 yılında Arthur Andersen İstanbul'da Denetim Departmanı’nda başladı. 1999-2005 yılları arasında QNB Finansbank ve Credit Europe Bank’ın yurt içi ve yurt dışındaki operasyonlarında önemli pozisyonlarda görev alan Öner, 2005-2014 yılları arasında Ernst and Young’da, finansal hizmetler danışmanlığı alanında kariyerine devam etti. Müge Öner, Türkiye Finans ailesine katılmadan önce 2014-2016 yılları arasında Alternatif Bank İcra Komitesi Üyesi olarak Finans Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili pozisyonlarında görev aldı; 2016 yılından 2017 Ekim ayına kadar ise Alternatif Finansal Kiralama Şirketi’nin Kredi Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Alternatif Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Alternatif Bank Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER