Türkiye’de uçak bileti sitesi Enuygun.com’dan kullanıcı kolaylığı

Yıl sonu yaklaşırken kredi kartı veya banka kartında biriken puanların silinmesini istemeyenler çözüm arayışlarını hızlandırdı.

Yıl sonu yaklaşırken kredi kartı veya banka kartında biriken puanların silinmesini istemeyenler çözüm arayışlarını hızlandırdı.

Bu konuda gelen talepleri değerlendiren Türkiye’nin en büyük uçak bileti sitelerinden Enuygun.com tarafından hayata geçirilen ENCüzdan ve ENCoin uygulamaları ile kredi kartı ve banka kartında biriken puanlarla uçak bileti satın alınabiliyor. Sitenin kullanıcılarına sunduğu yeni özelliklerle ilgili açıklama yapan Enuygun.com Seyahat Analisti Murat Ekinay’a göre belirli bir süre sonra geçerliliğini yitirecek kredi kartı ve banka kartı puanlarını ENCoin’e çevirerek kullanım süresini bir yıl daha uzatmak mümkün.

Yıl sonu yaklaşırken milyonlarca kredi kartı ve banka kartıkullanıcısını düşündüren sorulardan biri kartlarda biriken puanların ne olacağı. Banka ve kredi kartlarında biriken puanlar belirli bir süre sonra siliniyor. Enuygun.com tarafından hayata geçirilen ENCüzdan ve ENCoin uygulamaları bu duruma etkili bir çözüm sunuyor. ENCoin’e dönüştürülen kredi kartı ve banka kartı puanları ENCüzdan’da birikiyor ve bir yıl boyunca uçak bileti satın alırken kullanılabiliyor.

Yeni nesil dijital puan ENCoin ile ödeme alışkanlıkları değişiyor

Kart kullanan ve uçakla seyahat eden milyonlarca yolcunun hayatını kolaylaştıracak uygulama ile ilgili açıklama yapan Enuygun.com Seyahat Analisti Murat Ekinay, ‘’Ödeme alışkanlıkları giderek değişiyor. Alışverişlerimizi artık elimiz hiç paraya, hatta karta bile değmeden yapmaya başladık.

Bu doğrultuda teknoloji ve trendleri yakından takip etmekte olan Enuygun kullanıcılarının da ihtiyaçlarını değerlendirdik ve onlar için uçak bileti alırken kullanabilecekleri yeni nesil dijital puan ENCoin’i geliştirdik. İlk aşamada BonusCard, World, Maximum ve CardFinans kullanıcılarının faydalanabileceği bu uygulama ile kredi kartı veya banka kartınızda biriken puanları sadece saniyeler içinde ENCoin olarak hesabınıza aktarabilir ve uçak bileti satın alırken kullanabilirsiniz. Üstelik 3D güvenlik sistemi sayesinde tüm işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz’’ dedi.

Farklı kartlardaki puanlar tek hesapta

Ekinay’ın açıklamasına göre uygulamanın en önemli avantajlarından biri de farklı kişilere ait banka veya kredi kartlarında biriken puanların tek bir hesaba aktarılabilmesi:‘’Bu sayede farklı kartlarda bulunan puanlar az miktarda olsa da aynı hesapta birleşerek birikiyor ve yeterince biriktiğinde sadece ENCoin’lerle ek bir ödemeye gerek kalmadan uçak bileti satın alınabiliyor.

2018 yılı içinde kapsamlı bir proje çerçevesinde Blockchain altyapısı ile ENCoin’in farklı organizasyonlar tarafından da kullanılabileceği esnek bir sistem oluşturmayı öngörüyoruz. Ayrıca kart saklama, fiyat alarmı gibi pek çok yeni projeyi de hayata geçirdik”.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER