Türkiye'nin ilk çocuk reklam ajansı kuruldu

 Puck Global, Türkiye'nin ilk çocuk reklam ajansını kurdu. Ajansta çocuklar eğitmenlerden reklam sektörü ve photoshop gibi programların eğitimini alacak.

Puck Global, Türkiye'nin ilk çocuk reklam ajansını kurdu. Ajansta çocuklar eğitmenlerden reklam sektörü ve photoshop gibi programların eğitimini alacak.

Eğlence&öğrence konseptinden yola çıkılarak tasarlanan Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo, reklam dünyasına kapılarını açtı. Türkiye’nin uluslararası network’e sahip ilk ve tek reklam ajansı Puck Global, uzman eğitmenler eşliğinde çocuklara 50’den fazla mesleği deneyimleme fırsatı sunan KidzMondo İstanbul’da açtığı ofisiyle minikleri yepyeni ve eğlenceli bir dünyaya davet ediyor.

KidzMondo İstanbul’da açılan reklam ajansında çocuklar, reklam dünyasını işin mutfağında yakalama imkânına sahip oluyor. Eğitmenler miniklere, reklam sektörü, ajans yapısı gibi teorik bilgilerin yanı sıra photoshop kullanımı, video içerik üretimi, ilan hazırlama gibi konularda da uygulamalı eğitimler veriyor.

Puck Global Ajans Başkanı Haluk Erkmen konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:
“Puck Global olarak yaptığımız tüm işlerde müşterilerimize akla gelmeyen, ‘‘muzip’’ bir öneri sunarız. Türkiye’nin ilk çocuk reklam ajansını açma fikri de bizim bu ajans duruşumuzun bir ürünü olarak ortaya çıktı. Onlarca markanın ve iş kolunun bulunduğu bir yerde reklam ajansının olmaması büyük bir eksikti. Biz de çocuklar için bir reklam ajansı açarak hem bu eksiği kapattık hem de yine yapılmamış bir işe imza attık… Bu ajansa gelen çocuklar severek izledikleri reklamların nasıl hayata geçtiğini, süreçlerin nasıl işlediğini gerçeğine çok yakın bir ortamda öğreniyor ve başka yerde yaşayamayacakları bir deneyim yaşıyor”

 Ulusal ve uluslararası pek çok ödüle sahip ajans, bu projesiyle çocuklara hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER