TÜSİAD'ın yeni Yönetim Kurulu seçildi

TÜSİAD'ın 20 Şubat 2019 tarihinde düzenlenen 49. Genel Kurulu toplantısında TÜSİAD Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı üyelerinin seçimi gerçekleşti.

TÜSİAD'ın 20 Şubat 2019 tarihinde düzenlenen 49. Genel Kurulu toplantısında TÜSİAD Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı üyelerinin seçimi gerçekleşti.

Genel Kurul toplantısında, TÜSİAD'ın yeni Yönetim Kurulu Üyeleri belli oldu. Genel Kurul'da seçilen yeni Yönetim Kurulu, ilk toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Simone KASLOWSKİ'yi, Başkan Yardımcılıklarına ise Murat ÖZYEĞİN, Mehmet TARA ve Bahadır BALKIR'ı seçti.

Toplantıda kurucu kuşağımızın saygıdeğer temsilcileri Osman BOYNER, Nihat GÖKYİĞİT, Demir KARAMANCI ve Selçuk YAŞAR'a TÜSİAD'a katkıları için bir teşekkür töreni yapıldı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone KASLOWSKİ'nin toplantıda yaptığı konuşmadan satır başları şu şekildedir:
“İçinde bulunduğumuz dönemde ezberler bir bir bozuluyor. Bu değişimi yorumlayan her ülke ve her toplum risklerini fırsatlarını ve potansiyelini yeniden konumlandırıyor değerlendiriyor geleceğe ilerliyor. Ülkemiz bu dalgalanmalara hiç de yabancı değil. Üzerinde yaşadığımız toprakların tarihi kadim medeniyetlerin birbiriyle iç içe geçmiş mirasıyla örülü. Farklılıkları ortak değerler altında yaşatan bir kültürümüz var. Yeteneklerimiz değişime uyum sağlamaya ve değişimin getirdiği fırsatları değerlendirmeye uygun.
***
Ülkemiz için bilginin ve bilimin yolunu tutmak ulusal çıkarlarımızın temellerinden biridir. Tarih ve küresel gelişmeler bilim yolundan uzaklaşmanın toplumlar için ne kadar yıkıcı olabileceğini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Dolayısıyla Türkiye'nin yazacağı yeni hikaye aynı zamanda bu çağda var olma iradesinin de en kararlı beyanı olacaktır. Yeni yönetim kurulu olarak bu hikayenin en coşkulu savunucuları ve en hevesli anlatıcıları olmak arzusundayız. TÜSİAD'ın üyelerinin gücünü ve bilgi birikimini bu hikayenin gerçekleşmesi için seferber edeceğiz. 
***
Çağın değerleri olan inovasyona dijital dönüşüme katma değere güç veren fikirler ve beyinler kendilerine yer bulacakları özgür alanlara yöneliyor. Sosyal kalkınma teknolojik atılım ve demokratikleşme hedeflerini gerçekleştirmemiz sahip olduğumuz kıymetli beyinlerin istikbali başka coğrafyalarda aramalarının önüne geçecektir. 
***
Çağımızın en başarılı özgürlükbarış, kalkınma ve refah projesi olan AB kırılmalar yaşasa da küresel düzeyde en önemli denge merkezi olmaya devam ediyor. Türkiye'nin AB üyeliği her iki tarafın da etki alanının genişlemesi anlamına gelen kazan-kazan formülüdür.  AB entegrasyon sürecinde; Gümrük Birliği anlaşmasının modernizasyonu işbirliği ve karşılıklı objektif bakışın sağlanması ülkemiz ve AB'yi küresel rekabet düzeninde hızla yükseltecektir.
***
Yönetim Kurulu dönemimizde TÜSİAD'ın yarım asrı devirmesine tanıklık edeceğiz. TÜSİAD bugün kapsamı sorumlulukları ve kurumsal hafızası ile bir iş dünyası örgütünün çok ötesinde ülkemiz için yeni fikirlerin filizlendiği bir düşünce kuruluşu hüviyetindedir.  Bu dönemde de dört bin şirketi temsil eden üyelerimizin deneyimlerinden fikirlerinden eleştirilerinden en yüksek seviyede faydalanacağız.  “Küresel rekabette daha güçlü bir Türkiye” için çok soru soracağımız çok yanıt arayacağımız çok paylaşımda bulunacağımız bir dönem yaşayacağız.
***
Ülkemiz ekonomik ve toplumsal olarak zor bir dönemden geçiyor. Geçmişte olduğu gibi bugün de başarı için formülümüz anlamak analiz etmek ve görüşlerimizi paylaşmak olacak. Ekonomik göstergelerin bize söylediği gibi ülkemiz hedeflerine koşmak için sahip olduğu büyüme modelini güçlendirmek zorunda. Küresel finansman bolluğunun sona erdiği bir dönemde her ülke kendi potansiyeline daha sıkı sarılıyor. Ülkemiz ne mutlu ki bu çağın esas sürükleyicileri olan insan ve yenilikçi fikir kaynakları açısından çok büyük olanaklara sahip. Yeter ki bu fikirleri üretmek ve işlemek için gereken hukuksal toplumsal ve ekonomik reformlar hayata geçirelim.”
 
 
TÜSİAD'ın 49. Genel Kurul'unda göreve seçilen geniş Yönetim Kurulu şu şekildedir:

TÜSİAD YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ VE SORUMLU OLDUKLARI YUVARLAK MASALAR 
(2019-2020) 

SİMONE KASLOWSKİ, Yönetim Kurulu Başkanı
MURAT ÖZYEĞİN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Parlamento ve Kamu Kurumları ile İlişkiler
Enerji ve Çevre İklim Değişikliği Yuvarlak Masa Başkanı
MEHMET TARA, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Sayman
Üyeler ile İlişkiler
BAHADIR BALKIR, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Sanayi Politikaları Yuvarlak Masa Başkanı
SERRA AKÇAOĞLU, Üye
Ekonomi ve Finans Yuvarlak Masa Başkanı                   
BATU AKSOY, Üye
Kalkınma Politikaları Yuvarlak Masa Başkanı                 
FATİH KEMAL EBİÇLİOĞLU, Üye
Dijital Dönüşüm Yuvarlak Masa Eş Başkanı                               
İREM ORAL KAYACIK, Üye
Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Başkanı               
NÜKET KÜÇÜKEL, Üye
Sosyal Politikalar Yuvarlak Masa Başkanı                      
BARIŞ ORAN, Üye
Yatırım Ortamı Yuvarlak Masa Başkanı             
SERKAN SEVİM, Üye                                                                                       
Dijital Dönüşüm Yuvarlak Masa Eş Başkanı                   
CAN YÜCAOĞLU, Üye                                                                                      
Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masa Başkanı     
Bahadır KALEAĞASI, Üye         
Genel Sekreter                
 
TÜSİAD YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ VE SORUMLU OLDUKLARI ALANLAR (2019-2020)
OYA NARİN
Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı
İZEL LEVİ COŞKUN
Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı
EMRE ECZACIBAŞI
Sosyal Politikalar Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı
ÖZLEM ÖZÜNER
Ekonomi ve Finans Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı    
CEM TÜFEKÇİ
Üyeler ile İlişkiler
ELVAN ÜNLÜTÜRK
Kalkınma Politikaları Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı
SERPİL VERAL
Sanayi Politikaları Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı
MELTEM AKOL
Yatırım Ortamı Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı
ÖNDER SEZGİ
Parlamento ve Kamu Kurumları ile İlişkiler
AZMİ GÜMÜŞLÜOĞLU 
Yatırım Ortamı Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı                                  
ÖGET KANTARCI
Dijital Dönüşüm Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı        
ÖZGÜR TANRIKULU
Enerji ve Çevre İklim Değişikliği Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı

TÜSİAD YÜKSEK İSTİŞARE KONSEYİ BAŞKANLIK DİVANI (2019-2020)
TUNCAY ÖZİLHAN                              (Başkan)
ÖMER M. KOÇ                                    (Başkan Yardımcısı)
ARZUHAN DOĞAN YALÇINDAĞ         (Başkan Yardımcısı)
N. ÜMİT BOYNER                               (Başkan Yardımcısı)
ÖMER ARAS                                        (Başkan Yardımcısı)
AGAH UĞUR                                       (Üye)
TAYFUN BAYAZIT                                (Üye)
TÜSİAD DENETLEME KURULU (2019- 2020) 
 
ASİL                                                                YEDEK
METİN AKMAN                                               ALPASLAN KORKMAZ
LEVENT AKGERMAN                                      ÖNDER EKER
RİNT AKYÜZ                                                    DENİZ YASEMİN AKSU
 
2019 – 2020 TÜSİAD HAYSİYET DİVANI (2019-2020)
 
ASİL                                                                YEDEK
CEM DUNA                                                     YILMAZ ARGÜDEN
MEHMET GÜN                                               AHMET DÖRDÜNCÜ
HÜLYA GEDİK                                                 ŞÜKRÜ BOZLUOLÇAY
 
 
SİMONE KASLOWSKİ KİMDİR? 
İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Simone Kaslowski ABD'de Clark Worcester Üniversitesi'nden 1984 yılında mezun olduktan sonra, 1985 yılında aile şirketi olan Organik Kimya İstanbul'da satış bölümünde göreve başladı.
 
Organik Kimya üretim ürünlerinin ihracat pazarını geliştirme yönünde çalışmalar yapan Kaslowski 1993 yılında Organik Kimya'nın satış bölümü yöneticisi oldu. Yatırım projelerinde aktif olarak görev aldı. 1995 yılında Organik Kimya CEO'su olan ve Yönetim Kurulu Üyeliği'ni üstlenen Kaslowski firmanın büyümesine liderlik etti. Halihazırda 80'den fazla ülkede faaliyet gösteren Organik Kimya, İstanbul'da Kemerburgaz ve Tuzla'da, yurtdışında ise Hollanda'nın Roterdam ve İsviçre'nin Lugano kentlerindeki üretim tesislerinde yılda 250 bin ton kapasiteyle üretim yapıyor ve distribütörlük faaliyetleri yürütüyor. 
 
Simone Kaslowski kimya sektörünün gelişimi için önemli sivil toplum projeleri geliştirilmesine öncülük yaptı ve Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği bünyesinde “Kimya İhtisas Bölgesi” Chemport projesinin hayata geçirilmesine yönelik girişimlere katkıda bulundu. TÜSİAD bünyesindeki çalışmalarına ilk olarak Kimya Görev Gücü Başkanlığı görevini üstlenerek başladı. 2013 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Kaslowski, bu süre içinde önce AB İşleri Komisyonu Başkanlığı, ardından da Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Kaslowski TÜSİAD Yönetim Kurulu'ndaki sorumlulukları kapsamında başta AB ve ABD olmak üzere Türkiye'nin küresel ilişkilerinin geliştirilmesi yolunda çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2017 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Kaslowski, 20 Şubat 2019 tarihli Genel Kurul Toplantısı'nda TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmiştir. Kaslowski evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce, İtalyanca ve Fransızca bilmektedir.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER