01 Ağustos

Çikolataların tüketiciyle buluşma anından tüketimine kadar süren, çok duyulu deneyimi bir video üzerinden takipçileriyle buluşturmak isteyen Ülker Çikolata, bunun için daha önce Türkiye’de kullanılmamış olan ASMR tekniği ile videolar hazırlattı. ASMR (Automonous Sensory Meridian Response); kağıt, klavye, fırça, poşet, kağıt gibi günlük hayatta kullandığımız çoğu nesnelerin yavaş hareketlerle çıkardığı seslerin ya da fısıltı gibi günlük hayatın çok daha altında desibele sahip olan seslerin beyni tetiklediği işitme temelli bir teknik. ASMR tekniğiyle hazırlanan videolarda sesi insan kulağının duyduğuna en yakın şekilde kaydetmek üzere tasarlanmış özel mikrofonlar kullanılıyor.

ASMR videolarının özel tekniği sayesinde çikolata yeme deneyimi izleyenlere yoğun bir şekilde yaşatılıyor. Bir parça fıstıklı çikolatanın ağıza atıldığı andaki sesi, bitter çikolatanın yoğun kakao kokusunu içine çekerken yaşanan o duygu, bütün fındıkların kıtırtısı ve sütlü çikolatanın o yumuşacık yeme hissi, ASMR videoları ile izleyenlere deneyimletiliyor.

Ülker Çikolata’nın sunduğu bu eşsiz deneyimde marka J. Walter Thompson ile çalışırken videoların çekimini ise ünlü filmlerin görüntü yönetmenliğini yapan Hayk Kirakosyan gerçekleştirdi. Tamamen dijital mecralara yönelik olarak hazırlanan proje sosyal medyada büyük ilgi görerek, milyonlarca kişiye ulaştı. Siz de bu deneyimi yaşamak isterseniz aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.

 Videolara Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok