Vadaa, Türkiye’de ilk defa çocuklar tarafından çekilen stop-motion filminin ana karakteri oldu.

Yapı Kredi World’ün sevilen maskotu Vadaa, Türkiye’de ilk defa çocuklar tarafından çekilen stop-motion filminin ana karakteri oldu.

Yapı Kredi World’ün sevilen maskotu Vadaa, Türkiye’de ilk defa çocuklar tarafından çekilen stop-motion filminin ana karakteri oldu.

Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’ndan (TEGV) eğitim desteği alan çocuklar, iki gün boyunca Vadaa ile birlikte yaratıcılıklarını ekrana taşıdılar. Film setini ele geçiren minikler, çektikleri animasyon filminde Vadaa peluş oyuncaklarının satışından elde edilen tüm gelirin, TEGV eğitim parklarındaki çocukların eğitimine aktarıldığını masalsı bir dille anlattılar.

Prodüksiyonun her aşaması çocuklara emanet

TEGV eğitim parklarındaki çocuklar, filmin çekildiği iki gün boyunca tüm yaratıcılıklarını konuşturarak fantastik bir dünya yarattılar. Toplam 10 TEGV’li çocuk tarafından iki günde tamamlanan animasyonda çocuklar tarafından 3165 adet fotoğraf çekildi. Prodüksiyonun her aşamasını çocukların devraldığı filmin senaryosunda Vadaa’lar, gizemli bir şatoda neşe içinde oyuncakları kolillerken gösteriliyor. Vadaa’lar, kolileri tamamladıktan sonra oyuncakları TEGV’e destek olmak isteyenlere mor renkli uçan balonlarla gönderiyorlar.

Türkiye’de çocuklar tarafından çekilen ilk stop-motion filmi izlemek için tıklayınız.

Şimdiye kadar 700’den fazla çocuğa 1 yıllık eğitim desteği! 

Satışından elde edilen gelirle şu ana kadar 700’den fazla çocuğa 1 yıllık eğitim desteği sağlanan Vadaa oyuncakları ile ilgili  animasyonun kamera arkasında ise çocuklarla bire bir röportajlar yapıldı. TEGV’li çocuklar, stop-motion animasyonun kurgusundan dekoruna kadar tüm yapım aşamalarını ve 2 gün boyunca yaşadıkları eşsiz deneyimi, kendi perspektiflerinden anlattılar. Filmin eğlenceli kamera arkası görüntüleri https://youtu.be/tH26VA90eRkadresinden izlenebiliyor. Vadaa oyuncaklarına Yapı Kredi Yayınları mağazaları, TEGV online mağazaları, dr.com.tr ve GittiGidiyor’dan ulaşılabiliyor.

 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER