Vaillant Group'tan Alper Avdel'e uluslararası görev

Geçtiğimiz yıl Vaillant Group Türkiye ve DemirDöküm'ün CEO'su olarak göreve getirilen Alper Avdel, Vaillant Group'un tüm ihracat çalışmalarının yürütüldüğü Vaillant International'ın da yönetimini üstlendi.

Geçtiğimiz yıl Vaillant Group Türkiye ve DemirDöküm'ün CEO'su olarak göreve getirilen Alper Avdel, Vaillant Group'un tüm ihracat çalışmalarının yürütüldüğü Vaillant International'ın da yönetimini üstlendi.

Küresel ticaret için stratejik bir noktada olan ülkemizin Doğu ile Batı'yı, Asya ile Avrupa'yı birbirine bağladığını belirten Vaillant Group Türkiye CEO'su Alper Avdel; "Vaillant International'ın Türkiye'ye bağlanması hem şirketimize hem de ülkemize büyük fayda sağlayacak. Ağırlıklı olarak Bozüyük tesislerimizde ürettiğimiz ürünler Türkiye'den ihracat edilecek" dedi.

Türkiye’deki ihracat bölümü ile Vaillant International’ın birlikte yürüteceği çalışmalardan doğacak sinerji sayesinde, tüm dünyaya yapılacak ihracatı koordine edip gelirlerini artıracağını söyleyen Avdel; “Hedefimiz sadece toplam gelir içerisindeki ihracat payını arttırmak değil. Aynı zamanda amacımız, önümüzdeki dönemde ihracat yaptığımız bu ülkelerde yeni satış ve pazarlama şirketleri kurarak bu şirketlere Türkiye’den yetiştirdiğimiz arkadaşlarımızı yönetici olarak atamak. Bu anlamda Türkiye bir üs olacak ve iş hayatına yeni başlayan genç arkadaşlarımız için burada yeni kariyer fırsatları doğacak” açıklamasını yaptı.

 TÜRKİYE'DEN DÜNYAYA

Grup bünyesinde 17 yıldır başarılı işlere imza atan Alper Avdel, atandığı yeni görevin yerli üretimin tüm dünyaya yayılması sürecinde önemli ve örnek bir proje olduğunu belirterek; "Yeni atama Vaillant Group Türkiye operasyonlarını büyütecek ve ürünlerimiz 38 ülkeye Türkiye'den ihraç edilecek. İhracat çalışmaları kapsamında ihtiyaç olması durumunda, Vaillant Group'un sahip olduğu diğer 10 fabrikada üretilen ürünlerin de ihracatını gerçekleştireceğiz. Hong Kong, Tayvan ve Avusturalya haricinde 38 ülke Türkiye'ye bağlı faaliyet gösterecek” dedi. Alper Avdel, yönetimini aldığı Vaillant International ile Güney Amerika'da Şili ve Arjantin'i yeni pazar olarak hedeflerine eklediklerini de belirtti.

 CİRO HEDEFİ 400 MİLYON DOLAR

Vaillant Group'un hali hazırda Almanya, İngiltere, Türkiye, Fransa, İspanya ve Çin'de başarılı operasyonlar yürüttüğünü kaydeden Avdel şöyle konuştu: "Vaillant Türkiye ve DemirDöküm olarak 2018 sonunda 400 milyon dolar ciro hedefliyoruz. Bunun yüzde 30'unu ihracat çalışmalarımız oluşturuyor. Hedefimiz, ihracatın ciro içindeki payını 2020 yılında yüzde 50’ye çıkarmak.”

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER