Vaillant Türkiye kombide yeni döneme hazır

Vaillant, 3 yıldır Avrupa’da kazandığı deneyimi Türkiye’ye de taşıyor. Yeni dönemde Vaillant Türkiye, enerji tasarrufu sağlayan yüksek teknoloji ürünleri ile tüketicisine ve Türkiye ekonomisine destek veriyor.

Vaillant, 3 yıldır Avrupa’da kazandığı deneyimi Türkiye’ye de taşıyor. Yeni dönemde Vaillant Türkiye, enerji tasarrufu sağlayan yüksek teknoloji ürünleri ile tüketicisine ve Türkiye ekonomisine destek veriyor.

Isıtma-soğutma sektörünün global oyuncusu Vaillant, 21 Nisan’da Türkiye’de uygulamaya alınacak ErP yönetmeliği doğrultusunda hazırlıklarını tamamladı ve düzenlediği toplantıyla kamuoyunu bilgilendirdi. Enerji sektöründeki tüm ürünler için ekolojik gereksinimleri belirleyen yeni yönetmelik ile kaynak kullanımında tasarruf edilmesi ve zararlı emisyonların azaltılması hedeflenirken, Vaillant Türkiye 2015’ten bu yana Avrupa’da kazandıkları deneyimi Türkiye’ye taşıyor, teknoloji yatırımlarını aralıksız sürdürerek tasarruflu, verimli, uzun ömürlü ürünleriyle ülke ekonomisine katkıda bulunmaya da devam ediyor.

Alper Avdel: ErP ileTürkiye’ninyıllık enerji tasarrufu 1 milyar doları bulacak

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel toplantıda yaptığı açıklamada kombi pazarında 21 Nisanda yürürlüğe girecek ErPyönetmeliği ile yıllık doğalgaz maliyetlerinde düşüş sağlanacağını söyledi. Yeni dönemin hem tüketiciye hem de ülke ekonomisine büyük katkısı olacağını belirten Avdel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni ErP yönetmeliğiyle birlikte, yoğuşmalı kombi üretimi zorunlu hale geliyor. Bu zorunluluk doğrultusunda, hanelerde izolasyon durumu ve coğrafi konumuna göre, %25-35’e varan doğalgaz tasarrufu yapılmasını bekliyoruz. Bu da yıllık ısıtma giderinin hane başına yaklaşık 500 TL düşmesi anlamına geliyor. Böylelikle ülkemizinyıllık enerji tasarrufunun da ortalama 1 milyar doları bulacağını öngörüyoruz. ErP yönetmeliğine uygun ürünlerle hem tüketiciler, hem sektör hem de Türkiye kazanacak.”

ErP ile büyümeye devam edeceğiz

Avdel konuşmasında sektör hakkında da bilgi verdi: “Geçtiğimiz yıl; kentsel dönüşüm, yenileme pazarı ile şofben, termosifon ve klimalardaki ÖTV indiriminin etkisiyle sektörümüz beklentilerin üzerinde büyüdü. ErP yönetmeliğiyle birlikte 2018 yılında da sektörde %10 civarında bir büyüme bekliyoruz. Bu büyümeye paralel olarak kombi pazarının da yıllık 1 milyon 100 bin adedi aşmasını öngörüyoruz. Vaillant Türkiye olarak sene başında yaptığımız planlar doğrultusunda sene sonunda %30 büyüme hedefliyoruz. ”

Erol Kayaoğlu: Yeni dönemin en tecrübeli markasıyız

Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu da, toplantıda yaptığı konuşmada;yeni ErP yönetmeliğiyle birlikte Vaillant’ın ekosisteminde yer alan tüketicilerin taleplerine göre satış noktaları ve satış sonrası hizmetlerde önemli değişiklikler olacağını söyledi.

Yeni dönemde tüketicileri Vaillant’ın konforlu, verimli, ekonomik ve daha çevre dostu bir ürün gamı ile tanıştıracaklarını da belirten Kayaoğlu, “İş ortaklarımız; enerjiyi maksimum verimlilikle kullanan, akıllı iletişim teknolojileriyle donatılmış, müşteri memnuniyeti yüksek ürünler ile tüketiciye ulaşarak Türkiye’nin enerji tasarrufuna pozitif katkı sağlayacak” dedi.

144 yıllık aile şirketi, kombinin mucidi Vaillant’ın bu köklü değişimi 2015 yılından bu yana Avrupa’da deneyimlediğini belirten Kayaoğlu, bu nedenle geniş ürün gamıyla Türkiye’deki yeni döneme en hazır marka olduklarını da söyledi. Kayaoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Biz de 3 yıldır, Avrupa’yla eş zamanlı olarak Türkiye’deki yeni döneme hazırlanıyoruz. Öncelikle Türkiye’nin değişik bölgelerinde eğitimler vererek, yüzlerce sektör oyuncusunu konuyla ilgili bilgilendirdik. İş ortaklarımızı enerji bayiliği konseptimiz kapsamında enerji danışmanlığına hazırladık. Ürün gamımızı ise konvansiyonel ürünlerden yenilenebilir enerji ürünlerine ve yüksek verimli yani yoğuşmalı kombi gibi ürünlere taşıdık. Bilgi ve tecrübemizle, bu dönemin yıldızı olmaya adayız.”

Yılı 500 milyon TL’lik ciroyla kapatmayı hedefliyoruz

21 Nisan tarihi itibariyle konvansiyonel (yoğuşmasız) ürünlerin üretimi ve ithalatının yasaklanacağını da belirten Kayaoğlu, şöyle devam etti: “Ancak, bu ürünlerin satışı 1 Ocak 2019 tarihine kadar devam edecek. Dolayısıyla, konvansiyonel ürünler kademeli olarak hayatımızdan çıkacak. Vaillant Türkiye olarak halihazırda işimizin yüzde 75’ini yoğuşmalı ürünler oluşturuyor. Geçtiğimiz 3 yıl boyunca ürün gamımızı yeni dönemi en etkin şekilde yönetecek hale getirdik. Yeni ErP yönetmeliğiyle uyumlu 4 farklı yoğuşmalı ürünümüzle pazarda yerimizi aldık. Yine 21 Nisan tarihinde, Vaillant teknolojisinin geldiği son nokta olan Green IQ konseptimiz ile tasarlanan, multi yoğuşma teknolojisi ile maksimum verimlilik değerlerine sahip ecoTEC Exclusive’i ürün gamımıza ekliyoruz. Vaillant Türkiye olarak, bilgi ve tecrübemiz doğrultusunda, 2018 beklentilerimizi de yüksek tuttuk. 2018 yılını %30 büyüme ve 500 milyon TL ciro ile kapatmayı hedefliyoruz.”

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER