VakıfBank'tan Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Film

VakıfBank’ın Cumhuriyetin 100’üncü yaşına özel hazırladığı yeni reklam filmi yayına girdi. İstanbul, İzmir, Ankara ve Samsun’u kapsayan dört şehirde çekimleri gerçekleştirilen filmin setleri dönem dizilerini aratmadı.

VakıfBank’ın Cumhuriyetin 100’üncü yaşına özel hazırladığı yeni reklam filmi yayına girdi. İstanbul, İzmir, Ankara ve Samsun’u kapsayan dört şehirde çekimleri gerçekleştirilen filmin setleri dönem dizilerini aratmadı.

VakıfBank, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını yeni reklam filmi ile kutluyor. VakıfBank, Cumhuriyet’e saygı duruşu niteliğindeki yeni reklamında izleyiciyi tarihsel bir perspektifle 100 yıllık mücadelenin tanığı olmaya davet ediyor.  

80 kişilik teknik ekip, dokuz ana oyuncu ve 350 kişilik figürasyon ekibinin görev aldığı film, Cumhuriyet’e giden yolda atılan ilk adım olan Atatürk’ün Bandırma gemisi ile Samsun’a gelişiyle başlıyor ve kronolojik olarak devam ediyor. 

Sanat ekibinin titiz çalışmalarıyla farklı dönemlerin yansıtıldığı belgesel tadındaki reklam filminde, görüntüler iç içe geçerek, geçmiş ile bugünü bir araya getiriyor. 18 kare dönem, 24 kare günümüz planlarının birleştirilmesinde kullanılan bu özel teknik, izleyiciye bugün geldiğimiz noktaya aslında nerelerden geçerek, hangi bedelleri ödeyerek ulaştığımızı etkileyici bir görsellikle hatırlatıyor. 

Dört hafta ön hazırlık, iki haftaya yayılan çekim ve dört hafta post prodüksiyon süreci olmak üzere toplam 10 haftada tamamlanan film için hem teknik hem tarihsel çalışmalar bir arada yürütüldü. 

Samsun’da başlayan film, Cumhuriyet’in ilanı için önemli kilometre taşlarından Kurucu Meclis, İzmir’in kurtuluşu, sanayileşme ve eğitim hamleleri ile havacılık alanındaki atılımların ardından son derece duygusal bir final ile son buluyor. 

Künye

Reklamveren: VakıfBank
Reklamveren Yetkilileri: Ferkan Merdan (Genel Müdür Yardımcısı), Gönül Göral Öztürk, Gülin Günel Keşci, Ceyda Çalım
Reklam Ajansı: Papillon İstanbul
Ajans Başkanı: Yunus Becit
Genel Müdür: Fatih Öztürk
Kreatif Direktör: İlkay Saltık
Kreatif Ekip: Aytunç Erkekoğlu, Cem Gündoğdu, Salih Küçük, Buğra Ertürk, Kadir Kaya, Bilal Poyraz, İlayda Öztin
Müşteri İlişkileri Direktörü: Gülden Özbaşaran UdumMüşteri İlişkileri: Gözde Tekin, Dilşad Polat
Yapım Şirketi: Autonomy
Yönetmen: Uygar Kutlu
DOP: Burak Turan
Yardımcı Yönetmen: Nazlı Bilgetay
Kostüm Tasarım: Armağan Armağan
Prodüktörler: Şafak Sezgin, Ayça Aral Sarangil, Emirali Yazıcı
Post Prodüksiyon: Tonic Effect

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER