Vodafone Freezone Şampiyonluk finaline geri sayım başladı

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde Kış Mevsimi Final (KMF) heyecanı 1907 Fenerbahçe Espor ve Bahçeşehir SuperMassive arasında yaşanacak.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde Kış Mevsimi Final (KMF) heyecanı 1907 Fenerbahçe Espor ve Bahçeşehir SuperMassive arasında yaşanacak.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde ilk etabın tamamlanmasına kısa bir süre kaldı ve zorlu geçen sezonun ilk iki takımı belli oldu. 1907 Fenerbahçe Espor ve Bahçeşehir SuperMassive rakiplerini devre dışı bırakarak, 2019 Kış Mevsimi Finali’nde sahne almaya hak kazandı. Bahçeşehir SuperMassive, bu mücadeleden galip ayrılması durumunda, üst üste dördüncü kez Kış Mevsimi Finali’nden kupayla ayrılarak önemli bir başarıya imza atmış olacak. 

Yarı finalde kıran kırana mücadele 

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde yarı final karşılaşmaları nefes kesen mücadelelere sahne oldu. Geçtiğimiz sene Kış Mevsimi Final maçında karşı karşıya gelen Bahçeşehir SuperMassive ve Royal Youth, bu sene de finale çıkmak için mücadele etti. İki ekip arasındaki yarı final mücadelesi 5 maça uzayarak tarihin en çekişmeli yarı final serilerinden birisi oldu. Serinin sonunda gülen taraf ise Bahçeşehir SuperMassive oldu. Finalin ikinci ismini belirleyecek karşılaşma ise 1907 Fenerbahçe Espor ve Galatasaray Espor arasındaydı. Seriye iyi bir başlangıç yapamayan Galatasaray, üçüncü karşılaşmada oyun üstünlüğü sağlasa da mücadelesi yeterli olmadı ve vadinin hakimiyeti tekrar 1907 Fenerbahçe Espor’a geçti. Vadinin boğaları, seri sonunda final koltuğuna oturan ikinci takım oldu. 

İlklerin finali 

Finale çıkan İki takım, 1907 Fenerbahçe Espor ve Bahçeşehir SuperMassive, 13 Nisan Cumartesi günü saat 13:00’da oynanacak final serisinde, kupaya uzanmak için karşı karşıya gelecek. Özellikle son yıllardaki başarılı performansıyla dikkat çeken 1907 Fenerbahçe Espor, tarihinde ilk kez Kış Mevsimi Finali'nde boy gösterecek. Mevsim Finalleri’ne alışkın olan Bahçeşehir SupperMassive ekibiyle sarı lacivertlilerin mücadelesinde gülen tarafın kim olacağı merakla bekleniyor. Ayrıca, Avrupa’nın en büyük espor sahnesi olan Riot Games Espor Sahnesi, ilk kez KMF’ye ev sahipliği yapmış olacak.

Final heyecanı Sahne’de ve online yayın kanallarında 

Riot Games Espor Sahne’de final biletleri şimdiden tükenmiş durumda. Bahçeşehir SuperMassive ve 1907 Fenerbahçe Espor arasındaki final mücadelesi, 13 Nisan Cumartesi günü saat 13:00’da başlarken, bu önemli organizasyon Twitch (www.twitch.tv/riotgamesturkish), Youtube (http://www.youtube.com/LoLespor) ve Facebook (https://www.facebook.com/LoLesporüzerinden canlı olarak takip edilebilecek.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER