Yataş Grup’un Yeni Teknik Genel Müdür Yardımcısı Ali Ömerli Oldu

Global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ve bu stratejisi doğrultusunda hızla büyüyen Yataş Grup’un yeni Teknik Genel Müdür Yardımcılığına Ali Ömerli atandı.

Global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ve bu stratejisi doğrultusunda hızla büyüyen Yataş Grup’un yeni Teknik Genel Müdür Yardımcılığına Ali Ömerli atandı.

2007 yılından bu yana Yataş Grup bünyesinde yöneticilik yapan Ömerli, Yataş’ın “Operasyonel Mükemmellik Sistemi” altyapısının kurulmasına da büyük katkı sağlayan isimlerden…

Yataş Bedding ve Enza Home markaları ile mobilya sektöründe en çok büyüyen firmalar arasında yer alan Yataş Grup’un yeni Teknik Genel Müdür Yardımcısı Ali Ömerli oldu. 2017 Ekim ayı itibariyle Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atanan Ömerli, müşteri talebinin tahmininden siparişin alınmasına, üretimden müşteriye ulaştırılmasına, sonrasında ise müşterinin deneyiminin takip edilmesine kadar olan ürün arzı değer akışının uçtan uca yönetilmesinden sorumlu olacak.

1980 yılında Kayseri'de doğan Ali Ömerli 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2005 yılında yine İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini bitirerek Yüksek Mühendis ünvanını aldı.

Ali Ömerli Yataş Grup’ta 10 yılda pek çok ilke imza attı

2007 yılına kadar İstanbul'da faaliyet gösteren Berga Ar-Ge Proje Danışmanlık A.Ş. firmasında çalışmıştır. Bu süreçte TÜBİTAK’ın organize ettiği, General Electric yöneticilerinin verdiği Ar-Ge Mühendisliği programını tamamlayan Ali Ömerli; kendi sektörlerinin lider firmaları ile 30'un üzerinde ortak projede Danışman olarak görev yaptı. 2007 yılı başında Yataş ailesine dahil olan Ömerli, 2012 yılına kadar Kayseri’de Sünger Fabrikası Yöneticiliği görevini sürdürdü. Ömerli bu süreçte, halen Yataş Bedding ve Enza Home markalı ürünlerde kullanılan “Açık Hücreli Viscoelastik” süngerler, visco yastıklar, ikinci nesil Prestige döküm teknolojisi, yüksek esneklik ve konfora sahip HR ve türevi sünger grupları gibi pek çok yeni sünger teknolojisini Yataş bünyesine kazandırdı.

Yalın Yönetim Metodolojisini Japonya’dan Yataş’a getiren isim

2012 yıl sonunda Kayseri İşletmeler Direktörlüğü’ne atanan Ömerli; Yatak, Ev Tekstili, Kanepe ve Sünger Fabrikaları’nın üretim sorumluluğu ile Yataş Kayseri Kampüsü’nün İdari Amirlik sorumluluğunu üstlendi. Bu süreçte yönetim ekibi ile birlikte birçok verimlilik ve kalite projesini hayata geçiren Ömerli, 2013 yılında Yataş Kayseri İşletmeler bünyesinde “Yalın Yönetim Metodolojisi” ile tanışarak, birçok eğitim ve proje uygulaması gerçekleştirdi. 2016 yılında Japonya'da kapsamlı bir TPS (Yalın Yönetim, Toyota Üretim Sistemi) eğitimi alan ve bu eğitim sonrasında ekibi ile birlikte “Yataş Operasyonel Mükemmellik Sistemi” altyapısını kurgulamaya başlayan Ömerli, Yataş’ın bu altyapı kurulumunu tüm organizasyonu kapsayacak şekilde genişletmesine de ilham verdi.

50 milyon TL’nin üzerinde yatırımları yönetti

Sünger Fabrikasının, Yatak ve Ev Tekstili Fabrikası’nın yenilenmesi, Kanepe Fabrikası’nın kapasitesinin artırılması, Kayseri İşletmenin yangından korunum altyapısının kurulması gibi 50 milyon TL'nin üzerindeki yatırımları bizzat yöneten Ali Ömerli, 2016 yılında Yataş Grup Genel Müdürlüğü’ne Nevzat Yıldız’ın atanması ile birlikte Ankara İşletme, Ar-Ge sorumlulukları, tüm kalite süreçleri ve Üretim Planlama fonksiyonlarının yönetimine dahil oldu. 2017 yılı itibariyle fabrikaların aynı standarda getirilmesi, bağlı departmanların şirket stratejisine uyumunun sağlanması ve başlatılan yatırımların devreye alınması süreci kapsamında Ali Ömerli, Teknik Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER