Yemeksepeti ile her siparişte bir kuruma destek ol

Yemeksepeti, “Birbirimize Destek Zamanı” sloganıyla Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarından Kızılay, TEV ve Unicef iş birliğiyle bağış projesini hayata geçirdi.

Yemeksepeti, “Birbirimize Destek Zamanı” sloganıyla Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarından Kızılay, TEV ve Unicef iş birliğiyle bağış projesini hayata geçirdi.


Yemeksepeti, dayanışmanın her zamankinden daha fazla önem taşıdığı bugünlerde “Birbirimize Destek Zamanı” sloganıyla Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Kızılay, TEV ve Unicef iş birliğiyle bir projeye imza attı.


Proje kapsamında Yemeksepeti, milyonlarca kullanıcısına yemek siparişlerini verirken aynı zamanda bağış yapabilmelerine ve bu kurumlar aracılığıyla ihtiyacı olan birçok aile ve öğrenciye destek olmaları için gerekli ortamı sağlıyor.

Kullanıcılar Yemeksepeti uygulaması üzerinden ilk etapta Kızılay’ın “Korona Gıda Paketi Desteği Fonu”, TEV’in “Yemek Yardımı Fonu ve Unicef’in “Koronavirüsü Acil Durum Fonu”na bağış yaparak destek olabilecekler.

Şu anda 3 sivil toplum kuruluşu ile hayat geçen proje, yeni sivil toplum kuruluşlarının ve yeni fonların dahil olmasıyla kapsamını genişletecek.


Kullanıcılar yemek siparişi verirken nasıl bağış yapabilecekler?

Yemeksepeti, kullanıcılarının yemek siparişi verirken diledikleri kuruma kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde bağış yapabilmesini sağlayan “bağış” fonksiyonunu web ve tüm mobil uygulamalarına entegre etti. Bu buton sayesinde kullanıcılar, “bağış numarası”, “bağış projesi” gibi konuları aramadan hızlı ve güvenli bir şekilde diledikleri kuruma destekte bulanabilecek.

Kullanıcıların diledikleri kuruma ve fona bağış yapabilmeleri için ödeme adımına geldiklerinde öncelikle “online ödeme” yöntemini tercih etmeleri gerekiyor. Sonrasında kullanıcılar “bağış” butonuna tıklayarak diledikleri kuruma, kendi seçecekleri tutar kadar bağış yapıp hem bağış hem siparişlerini tek adımda tamamlayabilecek.

Kullanıcılar her siparişte sadece bir kuruma bağışta bulunabilecek ve gerçekleştirilen bağışlar anında o kurumun fonuna aktarılacak.


Yemeksepeti ailesi olarak “Birbirimize Destek Zamanı” diyoruz

Yemeksepeti olarak topluma ve insana fayda sağlayacak projelere odaklanmaya devam ettiklerini vurgulayan Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, “İçinden geçtiğimiz bu zor dönemde ülkemizin dört bir yanındaki 30 binin üzerinde üye restoranımız ve 16 milyon kullanıcımız ile dayanışma ruhu içinde hareket ederek birbirimize destek olmanın öneminin farkındalığıyla hareket ediyoruz. Kullanıcılarımızın bilinçli ve duyarlı bireyler olduğu bilinciyle hareket ediyor, onların ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulunduruyoruz. Bugün yine kullanıcılarımızın destekleriyle yardıma ihtiyacı olan birçok kişiye ulaşmak adına başlattığımız bu bağış projemizle “Birbirimize Destek Zamanı” diyerek yapılan her bağışın bir anlamı olduğu konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Kullanıcılarımız nezdinde Kızılay, TEV ve Unicef gibi ihtiyacı olan kişilere, ailelere, çocuklara, gençlere ve öğrencilere yıllardır önemli desteklerde bulunan kurumların yaptıkları önemli işleri anlatmak ve onların projelerine destek vermek bizim için çok büyük önem taşıyor. Bağış projesi kapsamını daha da genişleterek daha fazla kuruma ve çok daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER