Yöneticilerin Sosyal Medya Performansı

İsmail Bayazıt
İsmail Bayazıt
  Tem.01, 2018, 14:12
Gündemin yoğun olduğu bir ayı nihayet geride bıraktık. Ramazan, Ramazan Bayramı ve seçimler derken, hepimiz oldukça yoğun bir dönemin içindeydik. Öncelikle hepinizin geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.

Gündemin yoğun olduğu bir ayı nihayet geride bıraktık. Ramazan, Ramazan Bayramı ve seçimler derken, hepimiz oldukça yoğun bir dönemin içindeydik. Öncelikle hepinizin geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.

Sevgili Brand Age okuru, 

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin de milletimize, iş alemimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Milletimiz, Sn. Cumhurbaşkanımıza bir kez daha güçlü bir destek vererek, büyük ve güçlü Türkiye idealini onayladı. Yüzde 90’a varan katılım oranıyla, hepimizin dünyaya demokrasi mesajı verdiğine inanıyorum. Milletimiz aynı zamanda Cumhur İttifakı’na da aynı şekilde destek vererek ittifakın ülkemizin geleceğindeki önemini vurguladı. Seçimin kazananı, ideolojilerimizden arınarak, bizi ortak paydada buluşturan yegane şey olan ülkemiz oldu. Bundan sonrasında da yegane hedefimizin hepimizin bu topraklarda bir arada, mutlu, huzurlu, birlik ve beraberlik içerisinde olduğu bir Türkiye’de yaşamak olduğunun önemini ifade etmek istiyorum.

Hepimiz sosyal medyada en az bir mecrada dijital kimliğimizle yer alıyoruz. Sevinçlerimizi, üzüntülerimizi, ortak gündemimizi kimi zaman bireysel kimi zaman bağlı olduğumuz kurumun bir parçası olduğumuzun farkında olarak paylaşıyoruz. Bu mecralarda bizimle birlikte yer alan dev şirketlerin yöneticileri de bulunuyor. Bu yöneticiler bizlerden farklı olarak yönettikleri şirketlerin ve markaların toplumda görünen yüzü oldukları için paylaşımda bulunmadan önce bizden daha hassas davranmak durumundalar. Sosyal medya kullanıcıları onların yaptıkları paylaşımları ve yaşadığı krizleri bireysel değil, şirketleriyle özdeşleştirerek kurumsal değerlendiriyor. Ancak sosyal medya platformlarında yer almasalar bile, sosyal medya kullanıcıları onlardan yine de sürekli bahsediyor. Adba Internatioal bizim için sosyal medya kullanıcılarının, yöneticileri ve yönettikleri markaları onlarla ne kadar bütünleştirdiklerini ortaya koyan ‘’Yöneticilerin Sosyal Medya Performansı’’ analizinin bu yıl ikincisini gerçekleştirdi. Analiz de bir kez daha ortaya koydu ki, yöneticilerin attığı her adım markalarını ve şirketlerini etkiliyor ve yöneticilerin her paylaşımında bu sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerekiyor.

Markalar ve marka yüzleri ile birlikte kampanyanın arka planına dair yaptığımız söyleşi serimizde bu ay güzelliği ve parlayan yıldızıyla ekranlardan tanıdığımız Dilan Çiçek Deniz yer alıyor. Avon Türkiye’nin ülkemizdeki ilk lokal celebrity’si olan Çiçek ve markanın Ticari Pazarlama Direktörü Esen Mestan Kocatürk ile bu iş birliğinin detaylarını konuştuk.

İş dünyasının birbirinden önemli simalarıyla yaptığımız söyleşilerde bu ay Brand Finance Türkiye Direktörü Muhterem İlgüner ve TAB Gıda Dijital Dönüşüm ve Pazarlama Direktörü Burak Akın’ı konuk ettik. İlgüner ile geçtiğimiz ay Brand Finance tarafından açıklanan ülkemizin en değerli 100 markasını değerlendirdik. Akın ise bizlere TAB Gıda’nın arkasındaki teknolojik yapılanmanın ne kadar sistemli ve vizyoner olduğunu anlattı.

Adba International her ay bize özel hazırladığı Marka Derbileri analizinde bu ay dondurma sektörünün iki devi Algida ve Panda’nın sosyal medya performansını inceliyor. Yine sizler için incelediğimiz araştırmalar, sektörün nabzını tutan haberler, ilham veren köşe yazıları ve markaların dünyasından gelişmeler sayfalarımızda yer alıyor.

Dijital dünyayı seven okurlarımız için Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi’de de olduğumuzu hatırlatarak keyifli okumalar diliyorum. 

 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER