Yüce Zerey'den yeni kitap: Mima

Yüce Zerey’in yeni kitabı Mima Hepsiburada’ya özel fiyatla ön siparişe sunuldu.

Yüce Zerey’in yeni kitabı Mima Hepsiburada’ya özel fiyatla ön siparişe sunuldu.

Hepsiburada'nın pazarlama dünyasının ödüllere doymayan ismi Yüce Zerey'in hayranları ve kitapseverlerin yüzünü güldürecek bir haber var. Yüce Zerey’in yeni kitabı Mima Hepsiburada’ya özel fiyatla ön siparişe sunuldu. Mima, 13 Şubat’ta satışa çıkacak.

Ünlü yazar Hakan Günday’ın “Her distopya birileri için bir ütopyadır. Mima’nın her satırı distopya. Ve kimler için bir ütopya olduğu da satır aralarında...” sözleri ile tanımladığı Mima günümüz dünyasına farklı bir açıdan ışık tutuyor. Çarpıcı tanımları, sıra dışı örgüsü ile Mima, 2000’li yılların insanlara neler getirdiğini, yine insanlıktan neler alıp götürdüğünü muhteşem bir distopya içinde anlatıyor. Zerey, bu ilgi çekici yeni romanını Rastronot tarafından seslendirilen şarkı ve özel bir kliple tanıttı. 

Her satırında sarsan, tansiyonu hiç düşmeyen Mima’da, 2020 yılındaki kurgu dünyaya ait harita, bu haritada hikâyedeki lokasyonların gösterimi ve kavramların açıklandığı Mima sözlüğü gibi ince detaylar okuyuculara kılavuz oluyor. Bunun yanı sıra, karakter çizimleri ve bölüm sonunda verilen görsel özetler sayesinde okuyucu tamamen o dünyaya dahil oluyor. Sunduğu bu farklılıklara ek olarak Mima; müzik listesiyle de hikâyenin ilgili bölümlerinde şarkı dinleme imkânı sunarak, okuma deneyimini adeta bir resitale dönüştürüyor. Bu yönleriyle farklı duyuları besleyen ilgi çekici roman, sanatın farklı disiplinleriyle de el ele vererek okura “birlikte okunması gereken kitaplar listesi” ve “birlikte izlenmesi gereken filmler listesi” de sunuyor.


 Anasayfa'ya Dön

YORUM YAZIN

Max. 255 karakter girebilirsiniz

Yorumunuz Alınıyor

Boş Yorum Gönderemezsiniz

YORUMLAR

Hiç Yorum Yok

BENZER HABERLER